Niedźwiadki Hensfort Przemyśl awansowały do 2 ligi koszykarzy. Turniej finałowy zakończyli z kompletem zwycięstw!

luks
Łukasz Solski
17 i 18-letni zawodnicy Niedźwiadków Hensfort Przemyśl wywalczyli w weekend awans do 2 ligi. Żaden podobny zespół nigdy nie awansował na ten szczebel!

Już w pierwszym swoim meczu Hensfort potwierdził, że nieprzypadkowo znalazł się w finale. Drużyna z Sierakowic, przedstawiciel mocnego okręgu pomorskiego, okazała mało wymagająca. Młodzi koszykarze Daniela Puchalskiego raz za razem wykorzystywali swoją szybkość i skoczność. W 6. min przemyślanie wygrywali już 19:9. II kwarta rozpoczęła się od 6:0 dla Hensfortu (35:17). W kolejnych minutach obraz meczu nie uległ zmianie. Puchalski wachlował składem, dzięki czemu wszyscy jego zawodnicy punktowali.

W sobotę Niedźwiadki podejmowały Unię Tarnów, której liderem jest dobrze znany na Podkarpaciu Jacek Sulowski, były koszykarz m.in. Znicza Jarosław w ekstraklasie. Kilka miesięcy temu Sulowski rzucił Hensfortowi 50 punktów i trafił 10 razy za trzy! Teraz uzbierał 22 „oczka”, a jego Unia okazała się lepsza w II i III kwarcie. Jeszcze w 38. min było 69:68 dla Hensfortu. Gospodarze rzucili później 9 punktów z rzędu i odjechali. 19 punktów na swoim koncie uzbierał Szymon Janczak.

Dwa zwycięstwa nie dawały pewnego awansu. Hensfort nie mógł przegrać niedzielnego meczu z Żyrardowem różnicą więcej niż 10 punktów.

W Przemyślu trwa jedne z trzech turniejów finałowych o wejście do 2 ligi koszykarzy. W piątek podopieczni Daniela Puchalskiego pokonali Sierakowice 108:59. Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy z przemyskiego turnieju.piątek:MUKS 1811 Unia Tarnów - UKS Trójka Żyrardów 101:84Hensfort Przemyśl - KS Bat Sierakowice 108:59sobota:KS Bat Sierakowice - UKS Trójka ŻyrardówHensfort Przemyśl - MUKS 1811 Unia Tarnówniedziela:MUKS 1811 Unia Tarnów - KS Bat SierakowiceUKS Trójka Żyrardów - Hensfort Przemyśl

Niedźwiadki Hensfort Przemyśl walczą o 2 ligę koszykarzy. Na...

Zaczęło się dobrze. Przemyślanie wygrywali 6:0, 10:2, a w 6. min nawet 20:6! W końcówce I kwarty goście rzucili 8 punktów z rzędu i było 32:16. W II odsłonie spotkanie się wyrównało. Trójka zaczęła trafiać i powoli niwelować stratę. Na długą przerwę Hensfort schodził, prowadząc 56:48. Goście pierwsze prowadzenie wygarnęli w 23. min (60:59).

IV kwarta, to próba nerwów. 15 sekund przed końcem był remis 97:97. Goście dwa razy faulowali w ataku i stracili szansę na zwycięstwo. Jakby tego było mało, sędziowie odgwizdali im chwilę potem dwa faule techniczne, w tym jeden dla… ławki rezerwowych. Liderem Niedźwiadków był bez wątpienia Janczak, który rzucił aż 33 punkty. Naszej drużynie najwięcej problemów sprawił duet Przemysław Gielo – Kacper Tondera. Pierwszy rzucił 32 „oczka”, drugi 38.

- Najmłodszy zespół w historii polskiej koszykówki awansował po sportowej walce do rozgrywek centralnych. 24 lata po ostatnim awansie przemyskiej Polonii i jak słusznie zauważył Krzysztof Młot, po awansie Gimbasketu. Z oczywistych względów czujemy się kontynuatorami "Przemyskich Niedźwiadków". Wyjątkowy dzień dla naszego klubu - napisał na portalu społecznościowym trener Puchalski.

WYNIKI: MUKS 1811 Unia Tarnów - UKS Trójka Żyrardów 101:84 (21:23, 23:19, 25:21, 32:21), Hensfort Przemyśl - KS Bat Sierakowice 108:59 (29:17, 27:20, 20:15, 32:7), KS Bat Sierakowice - UKS Trójka Żyrardów 96:106 925:27, 23:26, 23:32, 25:21), Hensfort Przemyśl - MUKS 1811 Unia Tarnów 78:70 (17:21, 28:14, 12:17, 21:18), MUKS 1811 Unia Tarnów - KS Bat Sierakowice 98:99 (15:12, 18:29, 21:27, 17:18), UKS Trójka Żyrardów - Hensfort Przemyśl 97:102 (18:32, 30:24, 30:21, 19:25).

Punkty dla Niedźwiadków: Walciszewski 12, 9, 14, Complak 11, 13, 5, Janczak 15, 19, 33, Serwański 8, 2, 4, Strzępek 8, 8, 20, Kosior 2, 7, 0, Słaby 22, 4, 6, Radoń 10, 2, 7, Kucharski 10, 12, 8, Prusak 10, 2, 5.

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Jedenastka 27. kolejki 3 ligi [GALERIA]

Jedenastka 27. kolejki 4 ligi [ZDJĘCIA]

Pożegnania w Asseco Resovii. Ma tu grać "Kangur"

ZOBACZ TAKŻE – Katarzyna Żabińska, siatkarka Developresu Rzeszów po zajęciu czwartego miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet: To najgorszy dzień w tym sezonie [WIDEO]