Miasto Szkła Krosno wygrało derby z Siarką Tarnobrzeg

ŁUK, plk.pl
Chris Czerapowicz rzucił Siarce 24 "oczka".
Chris Czerapowicz rzucił Siarce 24 "oczka". Tomasz Jefimow
W historycznych derbach Polskiej Ligi Koszykówki, Miasto Szkła Krosno wygrało u siebie z Siarką Tarnobrzeg 83:75.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w ten mecz i już po dwóch minutach dzięki trafieniu Dariusza Oczkowicza prowadzili 6:2. Siarka potrafiła jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale późniejsze akcje Jakuba Dłuskiego i Kareema Maddoxa dawały Miastu Szkła pięć punktów przewagi. Skuteczny był też Chris Czerapowicz i to głównie dzięki niemu krośnianie po 10 minutach wygrywali 24:18.

Zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka zbliżał się w drugiej kwarcie na cztery punkty po akcji 2+1 Krzysztofa Jakóbczyka, ale dobrze radzili sobie też Seid Hajrić i Royce Woolridge – po ich rzutach gospodarze ponownie powiększali przewagę. Dzięki trójce Dariusza Wyki w samej końcówce pierwszej połowy Miasto Szkła wygrywało 45:35.

Na początku trzeciej kwarty pewnym problemem dla gospodarzy był Zane Knowles. Zespół trenera Michała Barana odpowiadał jednak trafieniami Kareema Maddoxa i Royce’a Woolridge’a, dzięki czemu ich przewaga była pewna.

Miasto Szkła Krosno - Siarka Tarnobrzeg 83:75 (24:18, 21:17, 21:17, 17:23)

Miasto Szkła: Czerapowicz 24 (4x3), Maddox 24, Woolridge 10, Hajrić 10, Oczkowicz 6 (1x3), Dłuski 6, Wyka 3 (1x3), Bręk 0, Małgorzaciak 0, Rduch 0.

Siarka: Knowles 23, Jakóbczyk 18 (2x3), Brown 16 (2x3), Wojdyła 9 (1x3), Malczyk 6 (2x3), Releford 3.