Koszykarze "Stalówki" pokonali Rosę Sport Radom

Miłosz Bieniaszewski
Stal Stalowa Wola (na biało) pokonała Rosę Sport Radom. W pierwszej kwarcie 10 punktów zdobył Rafał Partyka (z piłką) Krzysztof Nowaliński
Stal Stalowa Wola zrehabilitowała się za porażkę w Kutnie, aczkolwiek w meczu z Rosą Sport Radom nie zachwyciła.

Stal Stalowa Wola - Rosa Sport Radom 74:62

Kwarty: 28:17, 16:12, 14:21, 16:12.

Stal: Partyka 12 (2x3, 6 zb. 6 as.), Warszawski 10 (2x3, 12 zb.), Łabuda 0, Kaczmarski 17 (5x3, 4 zb., 4 str.), Zaguła 15 (6 as.) oraz Bandyga 2, Szwedo 0, Pietras 4, Nowak 4, Pawlus 8, Wojtanowicz 2. Trener Bogdan Pamuła.

Rosa: Tyszka 12 (12 zb.), Kołakowski 6 (8 zb., 4 str.), Zwęgliński 8 (6 as., 6 str.), Szczypiński 10 (2x3, 5 zb., 6 str.), Wątroba 8 (7 zb.) oraz Golus 12 (1x3, 4 zb.), Nowakowski 2, Bejnar 0, Bernasiak 0, Rojek 4, Walski 0. Trener Dawid Mazur.

Po dwóch kwartach miejscowi prowadzili dosyć pewnie i wydawało się, że nie będą mieli większych problemów.

Trzecią kwartę zaczęli jednak od wyniku 3:12 i zrobiło się tylko 47:42 dla Stali. Na szczęście zespół Bogdana Pamuły w porę się pozbierał i na więcej rywalom nie pozwolił.

Miejscowi poprawili skuteczność i zrobiło się 58:47. Jeszcze na początku ostatniej odsłony goście zbliżyli się na sześć oczek (61:55).

To był jednak ich łabędzi śpiew i w dalszych fragmentach gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie, choć zdecydowanie przegrali walkę na deskach (33 do 48).