Koszykarze Siarki Tarnobrzeg byli bez szans w konfrontacji z Polfarxem Kutno

Sebastian Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg byli bez szans w konfrontacji z Polfarxem Kutno.
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg byli bez szans w konfrontacji z Polfarxem Kutno. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu pierwszej ligi koszykarzy Siarka Tarnobrzeg przegrała z Polfarmexem Kutno 61:86 (15:12, 17:27, 15:14, 14:33).

Siarka: Długosz 17, Stanios 11 (2x3), Nowicki 10, Sewioł 2, Rypiński 1 – Niedźwiecki 10, Czyżnielewski 7 (1x3), Gazarkiewicz 3.

Polfarmex: Marek 14, Kobus 11 (1x3), Majewski 11, Sobczak 6, Pawlak 4 – Janiak 10 (1x3), Szwed 10, Wojdyła 9 (1x3), Zębski 8, Tradecki 3 (1x3)

Nie było niespodzianki i ekipa z Kutna pewne zwyciężyła w Tarnobrzegu.
Po niewiele ponad minucie gry i trafieniu Pawła Nowickiego było 4:2 dla gospodarzy. Już jednak minutę później po trafieniu spod kosza Mateusza Zebskiego goście wygrywali 6:4. Miejscowi zacielili grę obronna, ale było to kosztem coraz słabszego poziomu spotkania, w którym mnoży się błędy. Ku radości tarnobrzeskich kibiców po siedmiu minutach gry i celnym wolnym Szymona Długosza gospodarze wygrywali 8:6 .

Dobra gra Siarki sprawiła, że gospodarze wygrali pierwszą kwartę i było to zwycięstwo pod każdym względem zasłużone.
Druga ćwiartka rozpoczęła się od błędów z obu stron, a w poczynaniach obu ekip widać było sporą nerwowość.

Pierwsi przełamali się przyjezdni, a konkretnie Michał Marek. Z kolei kosz ekipy z Kutna odczarował Jakub Stanios celnie wykonując dwa rzuty wolne. Ale z każdą chwilą Siarkowcy grali słabiej, mnożyły się błędy, a rywal z Kutna zyskiwał przewagę. Po punktach zdobytych przez Szymona Pawlaka gospodarze przegrywa 19:23. Po pięciu minutach gry w trzeciej kwarcie Polfarmex wygrywał już tylko punktem (25:24). Później było już gorzej. Drugą kwartę gospodarze przegrali 10 „oczkami” (17:27), a na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu gości 39:32. W pierwszej połowie w Siarce najskuteczniejszym był zdobywca 11 punktów Szymon Długosz, natomiast w Polfarmexie z dziewięcioma punktami na koncie najskuteczniejszym był grający w minionym sezonie z tarnobrzeskiej drużynie Tomasz Wojdyła.

Druga połowę goście rozpoczęli od punktów zdobytych przed Dawida Janika. Po celnym rzucie Piotra Niedźwiedzkiego Siarka po pięciu minutach trzeciej kwarty przegrywała 40:47. Dwie minuty później było 45:47.
Osiem minut przed końcem końcem gospodarze przegrywali 49:60, a ich porażka stawała się coraz bardziej prawdopodobna. Ekipa z Kutna miała po prostu więcej atutów w swojej grze.

W najbliższą sobotę Siarkowcy zmierzą się w kolejnym meczu o pierwszoligowe punkty na wyjeździe z Doratel Nysa Kłodzko.

Materiał oryginalny: Koszykarze Siarki Tarnobrzeg byli bez szans w konfrontacji z Polfarxem Kutno - Echo Dnia Podkarpackie