Festiwal gry, rzutów i trików na skwerze w Millenium Hall

bum
W sobotę i niedzielę na skwerze w Millenium Hall odbyła się szósta już edycja turnieju koszykówki ulicznej rozgrywana w ramach Grand Prix Polski 2016 w koszykówce 3x3.

W kategorii open mężczyzn rywalizowało 34 drużyny składające się z amatorów i zawodników z koszykarską przeszłością; nawet ekstraklasową. Te ostatnie ekipy znalazły się w czołówce zawodów. Faworytów z Polski pogodzili jednak koszykarze z Ukrainy. Zwyciężył „Laviss” II Równe. Na drugim miejscu uplasował się team „Adrian i przyjaciele Łańcut”, złożony z zawodników Sokoła Łańcut. Na trzeciej pozycji sklasyfikowane zostało „Miasteczko Kraków”, wicemistrz w kategorii open sprzed roku, a na czwartym „Laviss” I Równe.

Widowiskowy konkurs wsadów wygrał Damian Harsze z Błażowej, a konkurs rzutów za 3 punkty Michał Szewczyk z „Miasteczka Kraków”. W sobotniej części imprezy oklaskiwano pokaz najwszechstronniejszego freestylea na świecie i najlepszego specjalistę trików koszykarskich – Mieszko Włodarczyka.

W niedzielę toczyły się rozgrywki w kategorii open kobiet. Zwyciężyła „Thalia Girls Rzeszów złożona z byłych koszykarek rzeszowskiego AZS-u. Drugie były „Stalówki” Stalowa Wola, trzecie miejsce dla TLMS Team Rzeszów.

W kategorii U-18 chłopców wygrał „Young BloodLesko - Rzeszów”, złożona z chłopaków z Leska i Rzeszowa. Publiczność nie tylko oglądała popisy pod koszami, ale również mogła uczestniczyć w dwóch konkursach rzutowych. Ze zwycięstwa w jednym z nich cieszyła się Marcela Chodacka z Rzeszowa. Była to fajna impreza.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe