Polecamy na weekend

Rozwiń
    Nowiny24
    Zwiń

Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

Michał Bartusik tuż za podium w pucharze Europy w judo

Przemysław Markocki

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Michał Bartusik (z lewej) nieźle zaprezentował się w zawodach pucharu Europy we włoskim Tarvisio. ©archiwum

Michał Bartusik (Millenium Rzeszów) uplasował się tuż za podium w zawodach pucharu Europy juniorów w judo, które odbyły się we włoskim Tarvisio.

Rzeszowianin startując w kat. 66 kg pewnie wygrał cztery pojedynki i zmierzał po medal. Niestety z powodu urazu został zmuszony do wycofania się z bezpośredniego starcia o podium.

- Wielka szkoda bo była szansa na medal - podsumował Piotr Majcher, trener judoków Millenium Rzeszów.

Michał Bartusik dzięki dobrej postawie w Tarvisio znacznie przybliżył się do startu w tegorocznych mistrzostwach Europy i świata juniorów w judo.

- Kolejne zawody pucharu Europy już niebawem i miejmy nadzieję, że tym razem zdrowie Michałowi w pełni dopisze. Trzymamy kciuki - dodał trener.

Podczas zawodów we włoskim Tarvisio Polacy wywalczyli dwa brązowe medale (Adrian Wala w kat. do 60 kg i Beata Pacut w kat. do 78 kg). Bartusik był jedynym reprezentantem Podkarpacia w kadrze.