Rzeszowianin mistrzem Polski juniorów w judo

Przemysław Markocki
Michał Bartusik odbiera puchar za mistrzostwo Polski juniorów. Obok trener Piotr Majcher. archiwum
Michał Bartusik z UKJ Millenium Rzeszów wywalczył złoty medal mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Jastrzębiu Zdroju.

Michał Bartusik startował w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej (do 66 kg) i wygrał wszystkie walki.

W finale zmierzył się ze Stanisławem Dąbrowskim z AZS UW Warszawa, ubiegłorocznym srebrnym medalistą pucharu Europy i zwyciężył przez efektowny rzut.

- Michał wszystkie walki wygrał przed czasem i sięgnął po złoto w imponującym stylu - zachwala swojego zawodnika Piotr Majcher, trener UKJ Millenium Rzeszów.

Nieźle spisał się również inny podkarpacki zawodnik, Arkadiusz Szczepanik z UKS ASW-Judo Jasło, który w kat. do 55 kg zajął siódme miejsce.
Nasz region reprezentowali również inni zawodnicy UKJ Millenium - Michał Majcher (kat. do 81 kg) i Rafał Łukasik (do 90 kg) - obaj przegrali swoje pierwsze walki.

W zawodach wystartowała także Aleksandra Stanek z UKS ASW-Judo Jasło (do 52 kg) przegrywając w pierwszej walce, a później w repasażach.

Podczas turnieju w Jastrzębiu Zdroju rywalizowało łącznie 234 juniorów i 101 juniorek z całej Polski.

Honorowy patronat nad imprezą objęli wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz oraz prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój Marian Janecki.