Nowiny24
  Sport

  Sportowy weekend

  Rozwiń
  Akrobatyka. Zawodnicy Sokoła Rzeszów chcą pobić rekord...

  Akrobatyka. Zawodnicy Sokoła Rzeszów chcą pobić rekord Guinnessa

  Marcin Jastrzębski

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Zawodnicy Sokoła Rzeszów swojej aktywności nie ograniczają do imprez sportowych. Dwójka z nich ma w planach pobicie rekordu Guinnessa.
  Sokół może pochwalić się sukcesami w klasie mistrzowskiej. Nz. Srebrna żeńska trójka z ostatnich mistrzostw Polski. Od góry: Klaudia Ciupak, w środku

  Sokół może pochwalić się sukcesami w klasie mistrzowskiej. Nz. Srebrna żeńska trójka z ostatnich mistrzostw Polski. Od góry: Klaudia Ciupak, w środku Celina, na dole Regina Małek. ©Jan Rozmarynowski/pzas.org.pl

  Duet Michał Partyka i Mateusz Rzeźnikiewicz rok temu zdobył wicemistrzostwo Polski w klasie mistrzowskiej.

  W tegorocznych mistrzostwach Polski obaj nie startowali (przybywają zagranicą), ale klasę pokazały ich klubowe koleżanki: Celina, Regina Małek oraz Klaudia Ciupak (także klasa mistrzowska), które wróciły do domu ze srebrnymi medalami.

  Męska dwójka jednak nie próżnuje. Michał i Mateusz, podobnie jak wymieniona wyżej żeńska trójka, są członkami Elite Talent Club, stowarzyszenia skupującego najlepszych rzeszowskich zawodników, które otrzymuje zaproszenia na wiele imprez i pokazów, niekoniecznie sportowych.

  Aby być członkiem ETC trzeba być przynajmniej medalistą mistrzostw Polski.

  - To ważne dla każdego akrobaty, szczególnie tych, którzy powoli muszą żegnać się z planszą. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko jest odnaleźć się po zakończeniu kariery sportowej. To stowarzyszenie jest szansą dla obecnych i byłych akrobatów - podkreśla opiekun ETC i prezes Sokoła Grzegorz Bielec.

  Trójka wicemistrzyń ma w planach pokaz (w Warszawie) promujący nowy produkt znanej firmy kosmetycznej, a ETC w pełnym składzie rzeszowianom pokaże się w kwietniu i w maju w galeriach: Millenium Hall i Nowy Świat, a w najbliższą środę stanowił będzie oprawę artystyczną w klubie LIVE.

  Mężczyźni mają pełne ręce roboty także ze względu na ich ambitny plan "poprawienia" rekordu Guinnessa w najdłuższym marszu w pozie akrobatycznej pod nazwą: górny oparty barkami na ramionach dolnego.

  - Alive backpack upside down - the longest march. Tak nazwał nasze wyzwanie komitet Guinnessa - dodaje Bielec, którego podopieczni planują spełnić swoje marzenie na przełomie maja i czerwca.

  Komisja zaliczy rekord jeśli nasza dwójka przejdzie w tej pozycji 21 stóp (6,4 metra).

  - Panowie powinni sprostać zadaniu - kończy Bielec.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo