I liga unihokeja. Sanoczanie awansowali do finału

Miłosz Bieniaszewski
Tomasz Sowa
Unihoc Team Sanok pokonał w decydującym meczu Olimpię Łochów i dzięki temu awansował do finału play-off.

UNIHOC TEAM SANOK - OLIMPIA ŁOCHÓW 5-0 walkower i 11-8 (1-2, 6-3, 4-3)

BRAMKI DLA UNIHOC: Maciej Ambicki 2, Ciepły 2, G. Popek 2, Zadylak, Karnas, Padiasek, Janik, D. Popek.

UNIHOC: Rocki - Zacharski, Wolanin, Drwięga, Zadylak, Tołcz, Rudy, Michał Ambicki, Ciepły, Karnas, Padiasek, Janik, Kamiński, Mermer, D. Popek, G. Popek, Maciej Ambicki.
KARY: 29 minut - 6 minut.

Po przegranej w pierwszym meczu sanoczanie musieli wygrać u siebie, aby doprowadzić do decydującego pojedynku. Zadanie im ułatwili rywale, którzy spóźnili się w sobotę i gospodarze zwyciężyli walkowerem. - Halę mieliśmy wynajętą do 20 i najpóźniej mecz musiał się zacząć o 18. Rywale przyjechali jednak zbyt późno - powiedział prezes Unihoc, Dariusz Dorotniak.
O tym, który zespół awansuje do finału play-off decydował więc pojedynek niedzielny. Lepiej zaczęli go goście, którzy po I tercji prowadzili 2-1.

Na szczęście sanoczanie odwrócili losy meczu w kolejnej odsłonie, kiedy zagrali bardzo skutecznie. W III tercji miejscowi mieli już sytuację pod kontrolą i prowadzili 11-6.

- Ostatnie pięć minut graliśmy w osłabieniu, ale rywal zdołał zdobyć tylko dwie bramki - powiedział Dariusz Dorotniak.

Rywalem sanoczan w finale będzie Multi 75 Killers Kraków, z którym Unihoc rywalizował w fazie zasadniczej wygrywając trzy z czterech pojedynków. Pierwszy mecz finałowy odbędzie się w Krakowie 24 marca.