BIlard. "Ósemka" rozkręca poniedziałkowy turniej

Poniedziałkowe turnieje toczą się w miłej atmosferze. Na zdjęciu Kinga Stawarz, obok "sam" Tomasz Kapłan. archiwum
Krzysztof Drąka zajął 1 miejsce w III turnieju z cyklu "Nie lubię poniedziałków - rosyjska ruletka". W finale zawodów rozgrywanych w rzeszowskim klubie Ósemka "Kenek" pokonał 3:1 Roberta Peckę.

Podobnie, jak tydzień temu grano w odmianę 9-bil (przed każdymi zawodami jest losowana).
Miejsca trzecie zajęli: Bartosz Szkołut i Sebastian Zięba. Kolejne pozycje w czołówce: 5. Jakub Kurowiecki, Piotr Bujny, Tomasz Kapłan, Kinga Stawarz, 9. Krystian Tanasiewicz, Marcin Kostera, Jakub Dobrowolski, Krzysztof Machowski.
Duże brawa zbierał młodziutki talent z Leżajska Łukasz Froncek, który miał nie lada frajdę, bo mógł rozegrać partię z Tomaszem Kapłanem. Mistrz Europy, który parę dni temu wrócił z rozegranych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Mistrzostwach Świata w 8-bil, został zastopowany przez Ziębę.

Po trzech turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi Drąka, który wygrał po raz drugi i zgromadził 50 punktów. Na zawody w Ósemce złoży się 10 turniejów plus wieńczący zmagania Grand Prix (zagra 16 najlepszych). Turniej cieszy się coraz większą popularnością (zawodnicy wyżej notowani dają fory 1 lub 2, a że gra się tylko do 3, każdy ma szansę). Pierwszy przyciągnął 14 bilardzistów, drugi 22, a ostatni 28. Kolejny już w poniedziałek - początek gier jak zawsze o 18.