Nowiny24
  Sport

  Sportowy weekend

  Rozwiń
  Boks. "Cygan" wróci na ring dopiero w czerwcu

  Boks. "Cygan" wróci na ring dopiero w czerwcu

  Łukasz Pado

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Boks. "Cygan" wróci na ring dopiero w czerwcu

  ©Krzysztof Łokaj

  2 czerwca w Gdyni - to najbardziej prawdopodobna data powrotu rzeszowskiego boksera Dawida Kosteckiego na ring. Wcześniejsze walki są mało prawdopodobne.
  Boks. "Cygan" wróci na ring dopiero w czerwcu

  ©Krzysztof Łokaj

  Wiele też wskazuje na to, że w tym roku nie będzie gali boksu zawodowego w Rzeszowie.

  Niestety w tegorocznym kalendarzu grupy 12Rounds Knockout Promotion może zabraknąć Rzeszowa. Gale w stolicy podkarpacia promotorzy "Cygana" organizowali w ostatnich dwóch latach.

  - Chcieliśmy bardzo zorganizować galę w marcu lub kwietniu, ale niestety hala na Podpromiu jest ciągle zarezerwowana przez siatkarzy - tłumaczy jeden z szefów 12Rounds KP Piotr Werner.

  W tych miesiącach PlusLiga gra rundę play-off i nie wiadomo kiedy odbędą się mecze Asseco Resovii, dlatego klub jest zobowiązany mieć zarezerwowane wszystkie weekendy w tym czasie.

  - Być może znajdziemy jakiś termin jesienią. Zapewnić jednak nie mogę - dodaje Werner.

  Kostecki tymczasem trenuje przed swoim powrotem na ring i jednocześnie przechodzi rehabilitację operowanego w grudniu ubiegłego roku barku.

  - Niestety nie są to treningi na pełnych obrotach. Lekarz jeszcze nie pozwala mi obciążać całkowicie operowanej ręki - tłumaczy "Cygan".

  Jego promotor nie wyklucza, że jeszcze końcem kwietnia Kostecki wyjdzie na ring podczas gali w Zabrzu.

  - Byłaby to walka rankingowa z niezbyt wymagającym rywalem, tak na przetarcie, ale wszystko zależy od stanu zdrowia Dawida - wyjaśnia Werner. - W czerwcu na pewno będziemy chcieli zorganizować walkę w obronie pasów WBA Intercontinental i WBC Baltic, a na jesień kto wie może pojedynek o mistrzostwo świata.

  Kostecki ostatnią walkę stoczył 3 grudnia ubiegłego roku w hotelu Hilton w Warszawie. Pokonał wtedy przez nokaut Amerykanina Byrona Mitchela. Obecnie piastuje wysokie miejsca w rankingach prestiżowych federacji WBC (5. miejsce), WBA (2.) i IBF (4.).

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo