Biathloniści Górnika Iwonicz-Zdrój wicemistrzami Polski

Przemysław Markocki
Zawodnicy IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Od lewej: Dawid Zając, Patryk Jakieła, Kamil Chłap, Rafał Penar, Dawisz Szwast i trener Mariusz Jakieła. ARCHIWUM
Zawodnicy IKN Górnik Iwonicz-Zdrój wywalczyli trzy medale podczas XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym srebrny dla sztafety 3x7,5 km.

Sztafeta 3 x 7,5 km Górnika Iwonicz-Zdrój, w składzie Rafał Penar, Dawid Szwast i Kamil Chłap, wywalczyła srebrny medal XVIII OOM zdobywając tym samym wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych.

Dodatkowo dwa brązowe medal wywalczył Rafał Penar stając na podium w biegu pościgowym na 10 km (awans z miejsca 5. po biegu sprinterskim) i w biegu indywidualnym na 12,5 km.

Dawid Szwast w biegu sprinterskim i pościgowym zajął 8. pozycję. Dobry start w Mistrzostwach Polski juniorów zanotował Patryk Jakieła, który w biegu indywidualnym na 15 km zajął 6. miejsce.

Rafał Penar i Dawid Szwast to uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.