Bieg na Igrzyska. Zwycięstwa naszych w Tomaszowie

    Bieg na Igrzyska. Zwycięstwa naszych w Tomaszowie

    Przemysław Markocki

    Nowiny

    Aktualizacja:

    Nowiny

    W Tomaszowie Lubelski zmierzyło się kilkuset biegaczy z całej Polski.

    W Tomaszowie Lubelski zmierzyło się kilkuset biegaczy z całej Polski. ©archiwum

    Dawid Bril (MUKS Podkarpacie) oraz Izabela Marcisz i Sandra Pasławska (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) zwyciężali w kolejnej odsłonie zawodów z cyklu "Bieg na Igrzyska", który odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.
    W Tomaszowie Lubelski zmierzyło się kilkuset biegaczy z całej Polski.

    W Tomaszowie Lubelski zmierzyło się kilkuset biegaczy z całej Polski. ©archiwum

    Trzecie zawody tegorocznej edycji "Biegu na Igrzyska" odbyły się na trasie Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim.

    W różnych kategoriach wiekowych rywalizowali zawodnicy z roczników 1994-95 (junior B), 96-97 (junior C), 98-99 (junior D), a także 2000 i młodsi (junior E). Gościnnie wystartowali także juniorzy A (1992-1993) oraz seniorzy i amatorzy.

    W kat. juniorów B triumfował Dawid Bril z MUKS-u Podkarpacie Jedlicze.

    - Jestem bardzo zadowolony. Nie sądziłem, że wytrzymam do końca, bo bardzo ostro pobiegłem w kwalifikacjach. Na szczęście utrzymałem poziom, bardzo cieszę się z tego powodu - powiedział Dawid.

    Bardzo dobrze zaprezentowały się także zawodniczki MKS-u Halicz - Sandra Pasławska zwyciężyła wśród juniorek D, a Izabela Marcisz była najlepsza w kat. juniorek E (w tej samej kat. drugie miejsca zajęła ich klubowa koleżanka Sabina Lizis).
    Wśród startujących gościnnie juniorek A najlepsza okazała się Dominika Bril z MUKS-u Podkarpacie. Trzecią pozycję wywalczyła Paula Socha z MKS-u Halicz. W kat. seniorów drugie miejsce zajął Kamil Fundanicz tuż przez Piotrem Fundaniczem (obaj MKS Halicz).

    W klasyfikacji generalnej drużynowo prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski 2824 pkt). Biegacze z Ustrzyk Dolnych plasują się na drugiej pozycji (1541).

    Kolejne zwody z cyklu "Bieg na Igrzyska" odbędą się już dziś (niedziela). Wyniki wkrótce

    WYNIKI

    Finał A - seniorzy
    1. Sławomir Szczecina KS Jedność Nowy Sącz
    2. Kamil Fundanicz MKS Halicz Ustrzyki Dolne
    3. Piotr Fundanicz MKS Halicz Ustrzyki Dolne
    4. Henryk Domański MKS Halicz Ustrzyki Dolne

    Finał A - juniorzy A (1992-1993)
    1. Patryk Chudoba LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane
    2. Robert Bieda UKS Sołtysianie Stare Bystre
    3. Tomasz Ponicki LKS Poroniec Poronin
    4. Mateusz Soból MULKS Tomaszów Lubelski

    Finał A - juniorki A (1992-1993)
    1. Dominika Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk
    2. Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz/SMS Szczyrk
    3. Paula Socha MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane
    4. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski

    Finał A - juniorzy B (1994-1995)
    1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk
    2. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane
    3. Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane
    4. Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane

    Finał A - juniorki B (1994-1995)
    1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski
    2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk
    3. Ewelina Plaskacz MULKS Tomaszów Lubelski
    4. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski

    Finał A - juniorzy C (1996-1997)
    1. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski
    2. Filip Kroemer UMKS Marklowice
    3. Andrzej Zawada MKS Istebna
    4. Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne

    Finał A - juniorki C (1996-1997)
    1. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski
    2. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka
    3. Ewelina Białoń AZS AWF Zakopane/SMS Zakopane
    4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce

    Finał A - juniorzy D (1998-1999)
    1. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski
    2. Aleksy Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski
    3. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski
    4. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka

    Finał A - juniorki D (1998-1999)
    1. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne
    2. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski
    3. Kinga Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa
    4. Monika Mazurkiewicz MULKS Tomaszów Lubelski

    Finał A - juniorzy E (2000 i mł.)
    1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski
    2. Dawid Zawada MKS Istebna
    3. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski
    4. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz

    Finał A - juniorki E (2000 i mł.)
    1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne
    2. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne
    3. Eliza Rucka MKS Istebna
    4. Jagoda Biskup MUKS Podkarpacie Jedlicze

    KLASYFIKACJA GENERALNA

    Juniorzy B - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane 260 pkt.
    1. Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk 260 pkt.
    3. Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane 240 pkt
    4. Tomasz Garbień KS Śnieżka Karpacz/SMS Karpacz 118 pkt.
    5. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane 110 pkt.
    6. Marek Skatuła UMKS Marklowice/SMS Szczyrk 105 pkt.

    Juniorki B - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski 250 pkt.
    2. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk 225 pkt.
    3. Anna Kalina MUKN "Pod Stróżą" Miszkowice/SMS Szczyrk 160 pkt.
    4. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski 119 pkt.
    5. Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane 109 pkt.
    6. Ewelina Plaskacz MULKS Tomaszów Lubelski 100 pkt.

    Juniorzy C - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Dominik Bury MKS Istebna 240 pkt.
    2. Mateusz Hałasa MULKS Tomaszów Lubelski 181 pkt
    3. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice 170 pkt.
    4. Filip Kroemer UMKS Marklowice 160 pkt.
    5. Kamil Smoła UKS Hańczowa 158 pkt.
    6. Andrzej Zawada MKS Istebna 139 pkt.

    Juniorki C - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka 280 pkt.
    2. Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski 196 pkt.
    3. Agata Warło UMKS Marklowice 184 pkt.
    4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce 160 pkt.
    5. Weronika Jegierska MKS Istebna 130 pkt.
    6. Ewelina Białoń AZS AWF Zakopane/SMS Zakopane 114 pkt.

    Juniorzy D - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Mikołaj Michałek NKS Trójwieś Beskidzka 240 pkt.
    2. Aleksy Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski 160 pkt.
    3. Arkadiusz Koszyk UKS Hańczowa 145 pkt.
    4. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba 124 pkt.
    5. Andrzej Skupień LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane 114 pkt.
    6. Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski 100 pkt.

    Juniorki D - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Martyna Wawrzusiszyn MULKS Tomaszów Lubelski 240 pkt.
    2. Sandra Pasławska MKS Halicz Ustrzyki Dolne 220 pkt.
    3. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra 150 pkt.
    4. Paula Pasterczyk MUKS Podkarpacie Jedlicze 136 pkt.
    5. Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko 126 pkt.
    6. Katarzyna Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka 122 pkt.


    Juniorki E - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne 300 pkt.
    2. Zuzanna Konik UKS Lotnik Ustianowa 200 pkt.
    3. Magdalena Kobielusz MKS Istebna 165 pkt.
    4. Jagoda Biskup MUKS Podkarpacie Jedlicze 136 pkt.
    5. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski 127 pkt.
    6. Katarzyna Sendecka MULKS Tomaszów Lubelski 121 pkt.

    Juniorzy E - klasyfikacja generalna po 3 odsłonach:
    1. Jan Żółkiewski MULKS Tomaszów Lubelski 300 pkt.
    2. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski 200 pkt.
    3. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz 190 pkt.
    4. Dawid Zawada MKS Istebna 180 pkt.
    5. Grzegorz Zawada MKS Istebna 130 pkt.
    6. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce 101 pkt.
    Klasyfikacja drużynowa po 3 odsłonach:
    1. MULKS Tomaszów Lubelski 2824 pkt.
    2. MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1541 pkt.
    3. MKS Istebna 1338 pkt.
    4. NKS Trójwieś Beskidzka 1203 pkt.
    5. UMKS Marklowice 1193 pkt.
    6. UKS Rawa Siedlce 793 pkt.

    Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo