Hokej. Lider w gazie: Sanok znów zaaplikował Toruniowi dwucyfrówkę

mawa
Czwarta formacja Ciarko PBS Banku nie zawiodła i miałą udział przy czterech bramkach. W ataku na bramkę: Michał Radwański. Tomek Sowa
Zdobywcy Pucharu Polski zachowali formę na ligę. Po miesięcznej przerwie sanoczanie odprawili z kwitkiem torunian aplikując im po raz drugi 11 goli.

OPINIE TRENERÓW

Jaroslav LEHOCKY (Nesta Karawela)To co mówiliśmy na odprawie przedmeczowej zostało w szatni. Dotyczy to wszystkich 22 zawodników.

Marek ZIĘTARA (Ciarko PBS Bank)Kontrolowaliśmy mecz od 1 do 60. minuty. Cieszę się ze skuteczności, bo szybkie dwa gole ustawiły mecz. Ale nie spodziewaliśmy się tak łatwej przeprawy, tym bardziej, że Toruń przyjechał do nas z nowym trenerem, co zawsze powinno pobudzić drużynę.

W połowie października hokeiści Ciarko PBS Bank rozbili Nestę Karawelę 11-1. Dziś postarali się o jeszcze lepszy wynik.

W sanockiej bramce nie mógł zagrać chory Odrobny; dzięki temu pierwszy raz w wyjściowym składzie zagrał Kachniarz, a w III tercji w bramce znalazł się Maza, który dotąd w lidze siedział tylko na trybunach.

"Kacha" nie zawiódł, broniąc wiele groźnych strzałów torunian, którzy nie zasłużyli na aż tak wysoką porażkę; "Mezo" nie chciał być gorszy; obaj byli lepsi nawet w sytuacjach jeden na jednego z napastnikami "Stalowych Pierników" i nie pozwolili się pokonać.

Gospodarze ustawili sobie mecz w odstępie 21 sekund 4. minuty, gdy najpierw Mojzis zaprezentował swój formowy strzał z niebieskiej, a po chwili Gruszka wykorzystał sytuację sam na sam.

W 10. min Radwański ośmieszył Plaskiewicza z bekhendu posyłając krążek między jego parkanami i były bramkarz Ciarko zjechał do boksu. Jego zastępcę Witkowskiego pokonał przed przerwą tylko Kolusz, a w II tercji Witkowski przez prawie 12 minut zachowywał czyste konto, trochę dzięki szczęściu, bo w 29. min sędziowie po długiej analizie wideo nie uznali gospodarzom gola, gdyż chwilkę wcześniej toruńska bramka została poruszona.

Marek Ziętara w obliczu niedzielnego starcia w Nowym Targu i wtorkowego w Jastrzębiu dał więcej pograć IV formacji, która odpłaciła się kolejnymi golami i asystami w II odsłonie. Ładnie w "okienka" trafiali też Czesi Kotaska i Mojzis potwierdzając, że strzały z dystansu to ich mocna strona.

W III odsłonie, po powrocie "Plastra" między słupki bramki Nesty (bronił m.in. w podwójnym osłabieniu) wychowankowie sanockiego klubu postarali się o szybką dwucyfrówkę i już nie forsowali wielkiego tempa.

Ozdobą tej części gry były bokserskie pojedynki Droni z Kosedą oraz Gruszki z Porębskim; w obu sędziowie orzekli remis i całą czwórkę hokeistów odesłali do szatni.

CIARKO PBS BANK SANOK - NESTA KARAWELA TORUŃ 11-0 (4-0, 5-0, 2-0)

1-0 Mojzis - Vozdecky (3:36), 2-0 Gruszka - Malasiński (3:57), 3-0 Radwański -Mermer - Zapała (9:54), 4-0 Kolusz - Zapała - Mojzis (18:47), 5-0 Malasiński - Dziubiński - Kotaska (31:56), 6-0 Kotaska - Mermer - Radwański (33:22, w przewadze), 7-0 Mermer - Milan - Radwański (36:53), 8-0 Mojzis - Kolusz (37:46, w przewadze), 9-0 Gruszka - Malasiński - Dziubiński (38:18, w przewadze), 10-0 Milan - Mermer - Radwański (43:43), 11-0 Rąpała - Gruszka - Dziubiński (45:27).

CIARKO PBS: Kachniarz (40:01. Maza) - Mojzis, Dronia (5+20); Rąpała (2), Kotaska; Gurican, Kubat (2); Skrzypkowski, Maciejewski - Vozdecky (8), Zapała, Kolusz; Gruszka (5+20), Dziubiński, Malasiński; Vitek, Krzak, Strzyżowski; Radwański, Milan (2), Mermer. Trener Marek ZIĘTARA.

NESTA: Plaskiewicz (9:55-40:00. Witkowski) - Bluks (2), Gaisins (2); Smeja, Maj (4); Porębski (11+20), Lidtke; Koseda (7+20), Kalinowski - Bomastek (4), Kuchnicki, Marmurowicz; Baranyk, Wróbel (2), Ziółkowski; Jankowski, Dzięgiel, Minge; Gościmiński, Chrzanowski, Winiarski. Trener - Jaroslav LEHOCKY.

SĘDZIOWALI Jacek Rokicki oraz Robert Długi i Wojciech Kolusz (Nowy Targ). KARY: 64 - 72 minuty, w tym kary meczu dla Droni, Gruszki oraz Kosedy i Porębskiego. WIDZÓW 2200.