Tenis stołowy. Brązowa Politechnika Rzeszowska

mawa
Mariusz Kapala/PolskaPress
Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski. W finale w Warszawie przegrali tylko jeden mecz.

Udział w turnieju wzięło 17 drużyn męskich i 16 żeńskich. Rzeszowianie do bogatej kolekcji medalowej (6 tytułów mistrzowskich) dołożyli tym razem medal brązowy. Zdobyli go studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w składzie: Łukasz Nadolski, Piotr Cyrnek, Mateusz Gołębiowski i Piotr Tomoń. Nie wystąpił kontuzjowany Mateusz Gołębiowski, grający na co dzień w superlidze.

Rzeszowska drużyna pokonała kolejno: Wyższą Szkołę Bankową z Torunia, Uniwersytet Warszawski po 3:0, Uniwersytet Zielonogórski, Szkołę Główną Handlową z Warszawy po 3:1, w ćwierćfinale Uniwersytet Ekonomiczny z Wrocławia 3:2. W półfinale ulegli obrońcom tytułu - PWSZ Wałbrzych 1:3.

– Już w tej fazie spotkały się drużyny mistrza i wicemistrza z ubiegłego roku – dziwił się Tadeusz Czułno, menedżer „akademików”.

W meczu o 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i złoty medal w klasyfikacji uczelni technicznych rzeszowianie ograli Politechnikę Gdańską 3:0. Mistrzostwo zdobył PWSZ Wałbrzych po zwycięstwie w finale z Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy 3:2.

Wśród pań mistrzowski tytuł zdobył Uniwersytet Warszawski. W czerwcu zespół studentów Politechniki wystąpi w Akademickich Mistrzostwach Europy w Ołomuńcu (Republika Czech), z których do tej pory przywiózł 26 medali (8 złotych, 4 srebrne i 14 brązowych).