Rekordowa frekwencja podczas X Mistrzostw Podkarpacia w gimnastyce

W Zarzeczu wystąpił tłum młodych gimnastyków z naszego województwa
W Zarzeczu wystąpił tłum młodych gimnastyków z naszego województwa archiwum
Uczniowie SP nr 12 w Rzeszowie wygrali klasyfikację drużynową wśród zawodników podstawówek w, rozegranych w Zarzeczu, Mistrzostwach Podkarpacia w Gimnastyce. W zawodach rywalizowało ponad 300 gimnastyków i gimnastyczek z 76 szkół.

W odmłodzonym składzie (ze średnią wieku 9 lat) nie dali szans nawet o 3 lata starszym rywalom i po raz 10 z rzędu wywalczyli tytuł drużynowego mistrza. Warto nadmienić, że w ćwiczenia wolnych gimnastycy „dwunastki” zajęli całe podium, zdominowali też skok przez kozła, zajmując 1. i 3. miejsce.

Do najlepszych zawodników „dwunastki” należeli Kamil Ziomek i Hubert Szyfer, wychowankowie rzeszowskich akrobatycznych klubów „Piramida” (trener A. Sokołowski) i TG „Sokół” (trener: G. Bielec). Kolejne miejsca w „drużynówce” zajęła SP-5 z Dębicy i SP-1 z Sanoka.

Wśród dziewcząt tytuł sprzed roku obroniła SP-4 z Jarosławia. Zawodniczki z tej szkoły, choć nie trenują gimnastyki w klubach sportowych, pokonały dwie rzeszowskie podstawówki; SP-2 i Sp-12. Wśród dziewcząt osobowością zawodów była jarosławianka Karolina Zięba.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyły gimnastyczki z Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie. Kolejne miejsca zajęły Gimnazjum Sportowe Rzeszów przed Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie. Wśród dziewcząt brylowała Maja Stasicka, na co dzień akrobatka rzeszowskiej „Stali” (trenerzy: E. Fijołek i J. Brudny).

W rywalizacji chłopców najlepsze okazało się Gimnazjum nr 3 Dębica, wyprzedzając Gimnazjum nr 9 Rzeszów i Gimnazjum nr 8 Rzeszów. Osobowością zawodów był Maciej Biłyk (Gimn. nr 9), który zdobył komplet 4 złotych medali we wszystkich konkurencjach. Jest on reprezentantem kadry narodowej w akrobatyce, wychowankiem TG „Sokół” w Rzeszowie (trener. A. Sokołowski i G. Bielec).

- To wspaniały festiwal masowej szkolnej gimnastyki. Zdecydowana większość województw może pozazdrościć nam frekwencji oraz poziomu sportowego naszych zawodów. Nadmieńmy też, że jesteśmy jednym z dwóch województw w kraju, które rozgrywają rywalizację szkół ponadpodstawowych - oceniał sędzia główny zawodów dr Grzegorz Bielec (Uniwersytet Rzeszowski).

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?