Podwójny sukces cyklistek z Brzózy Królewskiej. Kinga pierwsza, Brygida druga

Kinga Kalembkiewicz wygrała w Zamościu swój pierwszy w sezonie wyścig na szosie
Kinga Kalembkiewicz wygrała w Zamościu swój pierwszy w sezonie wyścig na szosie archiwum Azalii
Kinga Kalembkiewicz i Brygida Piersiak (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) zajęły w kategorii juniorek młodszych odpowiednio 1. i 2. miejsce podczas rozegranej w Zamościu II serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

- Była paskudna pogoda, lało, ale Kinga i Brygida wykonały wspólnie piękną akcję na podjeździe, uciekły peletonowi i wjechały na metę z przewagą ponad dwóch minut – chwalił podopieczne Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

W kategroii juniorów młodszychi startował Patryk Plasota (Azalia), który miał jednak pecha; brał udział w kraksie, urwał łańcuch w rowerze i zajął odległe miejsce.

70 km mieli do pokonania miały juniorzy. Najlepiej spisała się Kaja Rysz (Stal Rzeszów), zajmując 2. miejsce. Trzecia była Katarzyna Socha (Smak Górno Poltino Azalia). U chłopców (90 km) 9. lokatę wywalczył Jakub Murias (Resovia), a 18. Wojciech Miazga, kolega klubowy Kasi. W zmaganiach młodziczek (30 km) 3. pozycje zajęła Zuzanna Flis, 5. Karolina Kozyra. U chłopców 10. lokata przypadła Sebastianowi Stachuli.

Dzień wcześniej w Zamościu, także w ramach PP, odbyła się rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnicy klubu z Brzózy Królewskiej trzy razy zajmowali drugie miejsca. A oto wyniki: młodziczki – 5 km, 2. Kozyra, 4. Flis; młodzik – 10 Stachula; juniorka mł. (10 km), 2. Kalembkiewicz, 4. Piersiak; junior mł., 7. Plasota, juniorka – 2. Socha; junior – 12. Miazga.