Kenijczycy najlepsi w 10. PKO Półmaratonie Rzeszowskim....

  Kenijczycy najlepsi w 10. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Rekord frekwencji

  Tomasz Ryzner

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Na trasę półmaratonu ruszyło ponad 1400 osób. Dystans 21 kilometrów i 97 metrów najszybciej pokonali, podobnie jak przed rokiem, zawodnicy i zawodniczki z Kenii. Na podium znalazł się jeden Polak i Ukrainka
  Pistolet startowy powędrował do rąk Aleksandra Puły. Równo o godzinie 11 dyrektor Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO BP SA w Lublinie dał sygnał do startu. Na czele od razu usadowili się dwaj Kenijczycy, ale początkowo towarzyszyło im kilku innych zawodników.

  - Kenijczycy odskoczyli na czwartym kilometrze - mówi Paweł Ochal, bydgoszczanin, 10 lat temu mistrz Polski w maratonie, który zajął wczoraj 3.
  miejsce. - Ja w pewnym momencie doskoczyłem do zawodnika z Kazachstanu, któremu zaproponowałem współpracę na trasie. Chciałem próbować gonić Kenijczyków. Kazach się zgodził, ale potem nie wytrzymał mojego tempa, a ja z kolei nie byłem w stanie zbliżyć się do biegaczy z Afryki - dodał 35-letni biegacz.

  Z biegaczy z Podkarpacia najwyżej, na 7. pozycji, uplasował się Paweł Smędowski z Rzeszowa, zawodnik Gukli Bratkowice Korzeniowski.pl. Za nim przybieg Bogdan Dziuba, od lat zawodnik Stalowolskiego Klubu Biegacza.

  W rywalizacji pań po cichu liczono, że z Kenijkami powalczy Anna Rostkowska ze Szlarskiej Poręby. Młodzieżowa mistrzyni Europy na 800 metrów z 20001 roku i olimpijka z Pekinu szuka jednak formy i musiała uznać nie tylko wyższość Afrykanek, ale i Oleny Burkowskiej, która rozdzieliła na podium dziewczyny z Czarnego Lądu. Ukrainka 7 lat temu potrafiła zająć 2. miejsce w Maratonie w Nagano czy 5. w Berlinie. Ma na koncie także igrzyska olimpijskie (27. miejsce).

  53 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Nowin

  Dziś wielkie bieganie w Rzeszowie! Półmaraton Rzeszowski, bieg kelnera... zobaczcie relację foto z tych wydarzeń!Zobacz tez: Kenijczycy najlepsi w Półmaratonie

  Półmaraton Rzeszowski i imprezy towarzyszące [FOTO]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Krzysztof Kapica


  - Miałam przerwę związaną z kontuzją uda, więc nie nastawiałam się na jakieś wielkie wyczyny. Jestem druga, co jest fajnym prognostykiem na dalszą część sezonu. Jestem pierwszy raz w Rzeszowie i bardzo mi się podoba. Świetna organizacja, fajna trasa - mówiła filigranowa biegaczka z Kijowa.

  Odbyła się także 3 PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońska. Rywalizowały 32 zespoły. Pierwsze miejsce zajęła Resovia (1:12:12), wyprzedzając SC Ultra z Ukrainy.

  Warto nadmienić, że przy CH Millenium Hall, gdzie znajdował się start i meta półmaratonu, na medal spisała także Dziewczęca Orkiestra Dęta z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

  WYNIKI


  mężczyźni: 1. Maiyo Kimaiyo Hillary Kiptum 1:05:49, 2. Mateka benard Muinde (obaj Kenia) 1:06:14, 3. Paweł Ochał (Bydgoszcz) 1:06:27, 4. Tibor Sahada (Słowacja) 1:08:19,..., 7. Paweł Smędowski (Rzeszów) 1:09:39, 8. Bogdan Dziuba (SKB Stalowa Wola) 1:10:41, 9. Hubert Wierdak (Korczyna) 1:12:04,..., 11. Damin Dziewiński (Sanok) 1:14:37;

  kobiety: 1. Betty Chepleting (Kenia) 1:16:39, 2. Olena Burkowska (Kijów) 1:17:34, 3. Biwott Jepkuru Gladys (Kenia) 1:18:10, 4. Anna Rostkowska (Szklarska Poręba) 1:18:26,..., 7. Katarzyna Albrych (Krośnienko Wyżne ) 1:20:29,..., 9. Marta Prajzner (Krośnienko Wyżne) 1:23:43 ,..., 10. Paulina Wywłoka (Wierzbna) 1:27:22.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo