bum
Czołowa trójka w konkursie skoków z wieży z Filipem Jachimem
Czołowa trójka w konkursie skoków z wieży z Filipem Jachimem skokidowody.stalrzeszow.eu
Skoczkowie do wody Stali Rzeszów wrócili do domów zadowoleni, bo w Bergen Open 2017, w Norwegii pokazali się z jak najlepszej strony, szczególnie Filip Jachim.

W mocno obsadzonych zawodach, stających na wysokim poziomie , znakomicie spisał się 14-latek Filip Jachim, który w kategorii B, w konkursie skoków z wieży zdobył srebrny medal, ustępując tylko reprezentantowi Grecji. Na trampolinie 3-metrowej Filipowi nie poszło już tak dobrze, bowiem sklasyfikowany został na 11. miejscu. Oprócz Jachima o dobre wyniki walczyli inni skoczkowie z Rzeszowa: Justyna Ciskał (kat. B), zajęła 8. miejsce z trampoliny 3 m i 14. z trampoliny 1 m; Aleksandra Puterla (kat. B) uplasowała się odpowiednio na 22. i 27. miejscu, a Robert Łukaszewicz (kat. A), na wieży był 15., zaś na trampolinie 3 m 18.

Kwietniowe zawody w Bergen były sprawdzianem przed zaplanowanymi tam Mistrzostwami Europy Juniorów. Rzeszowscy skoczkowie, biorąc pod uwagę dużą konkurencję (191 zawodników z 14 krajów) oraz brak bazy treningowej - nie dysponują ani wieżą, ani trampoliną 1m - uzyskali bardzo dobre wyniki. Od grudnia 2016 r. pływalnia przy ul . Matuszczaka jest zamknięta; zawodnicy z nadzieją patrzą na plany budowy nowej. Trenują na pływalni ROSiR, jednak ograniczony dostęp do niej oraz szczątkowa baza treningowa nie pozwalają na wyszkolenie zawodników, którzy mogliby sięgać po najwyższe laury.