POPULARNE
  NOWINY24

  To się ogląda!

  Rozwiń
  Bilard. Jerzy Gonet pokazał klasę i po długiej przerwie...

  Bilard. Jerzy Gonet pokazał klasę i po długiej przerwie wygrał w rzeszowskiej Ósemce. Jest liderem klasyfikacji generalnej turnieju NLP

  Tomasz Ryzner

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Jerzy Gonet zmienił co nieco w treningu i forma poszła w górę.

  Jerzy Gonet zmienił co nieco w treningu i forma poszła w górę. ©Archiwum Ósemki

  Jerzy Gonet nie miał sobie równych w, rozegranym w rzeszowskim klubie Ósemka, VI Turnieju „Nie Lubię Poniedziałków – 3x9”. W finale nie dał szans Pawłowi Wrońskiemu, który był najlepszy tydzień wcześniej.
  Jerzy Gonet zmienił co nieco w treningu i forma poszła w górę.

  Jerzy Gonet zmienił co nieco w treningu i forma poszła w górę. ©Archiwum Ósemki

  - Ostatnio zacząłem trenować wspólnie z Piotrkiem Bujnym i wygląda, że daje to pierwsze efekty – wyjaśniał po finale popularny „Jerry”.

  W drodze do finału nie zawsze miał z górki. W pierwszej rundzie opór stawił mu Sławomir Pasternak (6:8). W kolejnym meczu ograł do trzech Mirosława Dąbrowskiego, by w trzeciej rundzie pokonać na sucho (8:0), dawno nie widzianego w Ósemce, Bartłomieja Szymanowskiego.


  W ćwierćfinale Jurek zatrzymał Piotra Pachoła (8:6), który dzięki sensacyjnej wygranej zaszedł tak daleko dzięki zwycięstwu na lewej stronie z Robertem Pecką (8:5).

  – To nie był łatwy mecz, bo w końcówce mieliśmy remis po sześć i musiałem się spiąć na ostatnie bile – przyznał Jurek. W półfinale emocji się nie doczekaliśmy, ponieważ wysoko notowany Sebastian Krupa ugrał tylko dwa punkty.

  W drodze do drugiego z rzędu finału Paweł na dzień dobry „przejechał się” po Dariuszu Bigdoniu (8:0), a w kolejnej rundzie pozwolił ugrać skromny punkcik Janowi Cyrulowi. W następnym meczu spodziewano się zaciętego meczu, bo naprzeciw Pawła stanął Witold Hajduk. Jednostronnie nie było – nastoletni bilardzista przegrał w godnych rozmiarach, 5:8.

  W ćwierćfinale bardzo dzielnie walczył też Sławomir Bratek, który z Pawłem ugrał 6 punktów. W półfinale Arkadiusz Nawojski zdobył tylko połowę z tego dorobku.

  W finale obaj zawodnicy popełnili bardzo mało błędów. W sumie bodaj trzy. Problem Pawła polegał na tym, że zrobił ich dwa, co „Jerry” maksymalnie wykorzystał.

  O czym tu mówić. W pierwszej partii zrobiłem gruby błąd, potem nic nie wpadło z rozbicia i było po meczu. Czasem tak bywa. Moment dekoncentracji kosztuje bardzo drogo. Do czasu szło dobrze, bez większych problemów, ale w finale nie pyknęło
  podsumował Paweł.

  - Jeśli dobrze pamiętam, ostatni raz wygrałem w poniedziałek jakieś dwie edycje temu – komentował po wszystkim „Jerry”. – Trzy mecze mecze wygrałem do zera, co nie jest takie łatwe. W finale poszło jak z płatka. Paweł popełnił tylko dwa błędy, ja dobrze rozbijałem i wszystko szybko się skończyło – dodał Jurek, który w Ósemce planuje także wziąć udział w kolejnych turniejach Amator Challenge i uzyskać awans do łódzkiego, wielkiego finału Mistrzostw Polski.

  Jackpocie bez zmian – pieniądze do wygrania są coraz większe. Tym razem nie podniósł ich ze stołu Mirek Dąbrowski. Rozbił mocno, ale zabrakło „swingu”, bile niemrawo potoczyły się po stole i żadna nie wpadła do łuzy.

  POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:  ZOBACZ TAKŻE - Hrabia w Koronie, czyli Zdzisław Napieracz bez tajemnic [STADION]

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo