Ciarko PBS Bank STS Sanok poległo na Podhalu

Łukasz Solski
Sanoczanie wyraźnie przegrali z TatrySki Podhale Nowy Targ 2:6.
Sanoczanie wyraźnie przegrali z TatrySki Podhale Nowy Targ 2:6. Tomasz Sowa
W meczu 25. kolejki grupy silniejszej, Ciarko PBS Bank STS Sanok przegrało na wyjeździe z TatrySki Podhale Nowy Targ 2:6. To czwarta porażka z rzędu.

Już w pierwszej tercji gospodarze osiągnęli sporą przewagę. "Szarotki" wypracowały sobie wtedy trzy bramki zaliczki. Druga tercja była wyrównana. Sanoczanie momentami mieli inicjatywę. W tym czasie udało im się zdobyć pierwszą bramkę. Podhale odpowiedziało po pięciu minutach.

W trzeciej tercji padły kolejne trzy gole. Dwa z nich były autorstwa miejscowych. W 43. minucie meczu Krzysztof Zapała skompletował hat-tricka. W 54. minucie Ciarko zdobyło swojego drugiego gola - w momencie gry z przewagą jednego zawodnika - trafił Sam Roberts. Sześć sekund przed końcem wygraną Podhala 6:2 przypieczętował Kasper Bryniczka.

W niedzielę sanoczanie rozegrają kolejny pojedynek. Ich przeciwnikiem będzie Unia Oświęcim. Dwa dni później Ciarko jedzie do opromienionego awansem do finału Pucharu Kontynentalnego GKS Tychy.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Ciarko PBS Bank STS Sanok 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

1:0 Oskar Jaśkiewicz (02:56), 2:0 Krzysztof Zapała (16:34), 3:0Krzysztof Zapała (19:25), 3:1 Artūrs Salija (26:09), 4:1 Damian Zarotyński (33:17), 5:1Krzysztof Zapała (42:37), 5:2 Samuel Roberts (53:27), 6:2 Kasper Bryniczka (59:54).

Ciarko: Missianen – Roberts (4), Sproule; Danton (4), Ćwikła, Biały - Salija (2), Tuominen (2); Strzyżowski, Kostecki, Bzdyl - Demkowicz, Rąpała; Azari, Wilusz, Śliwiński oraz Olearczyk.

Sędziowali: Paweł Breske oraz Sebastian Adamoszek i Dariusz Pobożniak. Kary: 16 - 14. Widzów: 800.

W innych meczach grupy silniejszej GKS Tychy pokonał lidera Cramach Cracovię 4:1 (0:0, 3:1, 1:0), a JKH GKS Jastrzębie pewnie wygrał z Unią Oświęcim 4:0.