Centralna Liga Juniorów U19: Stal Mielec wygrała pierwszy mecz barażowy ze Śląskiem Wrocław

Juniorzy Stali Mielec pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 1:0 w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U19. Rewanż w środę w Mielcu.

- Kontrolowaliśmy mecz przez większość czasu. Już w pierwszej połowie mogliśmy wyjść na prowadzenie, ale zmarnowaliśmy kilka dogodnych okazji bramkowych – mówi Damian Skiba, trener juniorów starszych Stali.

W 65. minucie padła jedyna bramka w tym meczu. Kacper Sadłocha, który ma za sobą debiut w pierwszym zespole w 1 lidze Stali, huknął z 25 metrów nie do obrony, w samo okienko bramki gospodarzy.

- W drugiej połowie nasi chłopcy sunęli akcja za akcją, zmarnowaliśmy jeszcze dwie sytuacje sam na sam, była też poprzeczka. Spokojnie mogliśmy wygrać trzema, czterema bramkami. Jestem pełny optymizmu przed rewanżem – dodał Skiba.

A rewanż w Mielcu już w najbliższą środę o godzinie 17, prawdopodobnie na głównej płycie stadionu przy ul. Solskiego.

Rywalizacja Stal – Śląsk to półfinał baraży. By zagrać w przyszłym sezonie w CLJ U19, mielczanie muszą nie tylko ograć Wrocław, ale również zwyciężyć w rywalizacji z lapszym z pary Escola Varsovia Warszawa – Dąb Przybyszów. Pierwsze spotkanie warszawianie wygrali na wyjeździe 2:0. Mecze finałowe odbędą się 25 i 29 czerwca.

Śląsk Wrocław – Stal Mielec 0:1 (0:0)

Bramka: Sadocha 65.

Stal: Szczepański – Mazur, Pierzchała, Puzon, Zacharek, Kania, Sałasiński, Sobczyk (70 Duszkiewicz), Dec (60 Kramarz), Goliasz (75 Płudowski), Sadłocha (75 Kużdżał). Trener Damian Skiba.

Wszystko, co musicie wiedzieć o Senegalu!