Marcin Trzyna

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:1. Kapitalny występ Roberta Lewandowskiego ©East News

Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym stadionie z Chelsea 1:3. Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Pełne 90 minut Łukasza Fabiańskiego w bramce „Łabędzi” w meczu West Ham United – Swansea (1:0).

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull City przegrało wyjazdowe spotkanie z Manchesterem City 1:3. Kamil Grosicki, który rozegrał pełne 90 minut, miał spory udział przy honorowym trafieniu „Tygrysów”.

Bartosz Kapustka (Leicester) – Leicester przegrało na wyjeździe z Evertonem 2:4. Bartosz Kapustka całe spotkanie spędził na ławce „Lisów”.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Całe spotkanie na ławce Mistrzów Anglii spędził również Marcin Wasilewski.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z Fulham 1:3. Bartosz Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało u siebie z Derby County 1:2. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy, a pierwsza bramka dla Derby została zapisana jako gol samobójczy polskiego bramkarza.

Krystian Bielik (Birmingham) – Również pełne 90 minut w ekipie Birmingham rozegrał Krystian Bielik.

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek mecz QPR – Brighton (1:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowej gospodarzy.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Sagrada) – 70 minut Jacka Magdzińskiego w meczu Sagrada - Desportivo da Huila (1:0).

Azerbejdżan

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Karabach Agdam - Gabala. Dawid Pietrzkiewicz cały mecz spędził na ławce przyjezdnych. Gabala zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującego Karabachu.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht bezbramkowo zremisował na własnym obiekcie z KAA Gent. Łukasz Teodorczyk przebywał na placu gry przez 72 minuty.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon przegrał na wyjeździe z Anorthosisem 1:3. Arkadiusz Piech wszedł na boisko w 46. minucie meczu.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris przegrał na wyjeździe z Ermisem 1:2. Tomasz Wełna rozegrał pełne 90 minut, ponadto w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Patryk Procek (Achnas) – Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie Doxa – Achnas. Patryk Procek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na wyjeździe z Angers 1:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera francuskiej ekstraklasy.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – 90 minut Igora Lewczuka w meczu Bordeaux – Metz. Drużyna Polaka wygrała 3:0.

Maciej Rybus (Lyon) – Olympique Lyon przegrał przed własną publicznością z Lorient 1:4. Maciej Rybus całe spotkanie spędził na ławce OL.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo przegrało na wyjeździe z Sevillą 2:4. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gości.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba przegrała z Realem Valladolid 1:2. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce przyjezdnych.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Twente Enschede przegrało na wyjeździe z FC Utrecht 0:3. Mateusz Klich rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Klich w 60. minucie został ukarany żółtą kartką.

Wojciech Golla (Nijmegen) – Samobójczy gol Wojciecha Golli w meczu NEC Nijmegen – Ajax Amsterdam (1:5). Polski obrońca rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Dwa gole Piotra Parzyszka w meczu De Graafschap – Waalwijk (4:0). Polak zszedł z boiska w 78. minucie meczu. 23-letni napastnik ma na swoim koncie 23 bramki w obecnym sezonie ligowym.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Czyste konto w bramce Graafschap zanotował Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Fortuna Sittard) – Adrian Purzycki całe spotkanie Fortuna Sittard – Helmond (4:1) spędził na ławce gospodarzy.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht przegrało na wyjeździe z ADO Den Bosch 1:2. Całe spotkanie na ławce MVV Maastricht przesiedział Mikołaj Smyłek.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo przegrało na wyjeździe z Yokohamą 1:2. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce Jubilo.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol i asysta Łukasza Gikiewicza w meczu Al-Faisaly – Al Wehdat (2:1). „Giki” zszedł z murawy w 90. minucie spotkania.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Borussia Dortmund (4:1). Polski napastnik zszedł z boiska w 72. minucie spotkania. „Lewy” w 24. minucie został ukarany piątą żółtą kartką w sezonie, dlatego reprezentant Polski nie zagra w następnej kolejce z Bayerem Leverkusen. Robert Lewandowski przewodzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi z 26 bramkami na koncie. Jednego gola mniej ma Pierre-Emerick Aubameyang.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek cały mecz z Bayernem spędził na ławce BVB.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 2:3. Paweł Olkowski całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało na wyjeździe z HSV 1:2. Eugen Polanski wszedł na boisko w 61. minucie meczu.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Schalke Gelsenkirchen 1:4. Błaszczykowski wszedł na boisko w 46. minucie i w 79. minucie wywalczył rzut karny dla swojej drużyny. „Jedenastkę” na gola zamienił Mario Gomez.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – 90 minuta Waldemara Soboty w meczu Norymberga – Sankt Pauli (0:2).

Artur Sobiech (Hannover) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Wurzburger Kickers – Hannover. Artur Sobiech wszedł na murawę w 79. minucie spotkania.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart pokonał na własnym obiekcie Karlsruher 2:0. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera drugiej ligi niemieckiej.

Oskar Zawada (Karlsruher) – Oskar Zawada całe spotkanie ze Stuttgartem spędził na ławce Karlsruher, które zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało u siebie z Greuther Furth 2:0. Kacper Przybyłko wszedł na boisko w 86. minucie meczu.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Sandhausen przegrało na własnym obiekcie z Arminią Bielefeld 1:3. Daniel Łukasik rozegrał 70 minut w zespole gospodarzy.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Asysta Jakuba Koseckiego przy honorowym trafieniu dla Sandhausen. „Kosa” wszedł na boisko w 77. minucie meczu.

Sebastian Boenisch (TSV 1860) – Sebastian Boenisch otrzymał czerwoną kartkę w meczu Erzgebirge Aue - TSV 1860 Monachium (3:0). Były reprezentant Polski w 41. minucie sprokurował rzut karny, wówczas otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i opuścił plac gry.

Adam Bodzek (Fortuna) – 90 minut Adama Bodzka w meczu Fortuna Dusseldorf - Union Berlin. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Norwegia:

Tippeligaen:

Radosław Janukiewicz (Stromsgodset) – Drużyna Polaka zremisowała u siebie z Aalesund 1:1. Janukiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Portugalia:

Segunda Liga:

Łukasz Skowron (Olhanense) – Olhanense przegrało u siebie z Academico Viseu 1:2. Łukasz Skowron cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Gol Janusza Gola w meczu Samara – Amkar Perm (2:2). Gol wpisał się na listę strzelców w 8. minucie spotkania. Polak zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Słowacja:

2. liga:

Tomasz Wandzik (Svaty Jur) – Svaty Jur przegrał u siebie z Duklą Bańska Bystrzyca 0:1 i już oficjalnie żegna się z drugą ligą słowacką. Tomasz Wandzik całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Szymon Gruca (FK Poprad) – Poprad wygrał u siebie z FK Haniska 2:0. Szymon Gruca rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gospodarzy.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – “Serca” wygrały na własnym obiekcie z Dundee FC 1:0. Krystian Nowak rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor wygrał na wyjeździe z Kayserisporem 4:1. Łukasz Szukała cały mecz spędził na ławce gości.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros zremisował u siebie z DVTK 1:1. Michał Nalepa całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli wygrało na wyjeździe z Lazio 3:0. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 83. minucie, zastępując na placu gry Driesa Mertensa. Milik brał czynny udział w bramce na 3:0.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński zanotował asystę i obejrzał żółtą kartkę w meczu przeciwko Lazio. "Zielu" wszedł na murawę w 74. minucie spotkania.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Bolonia – AS Roma (0:3). Rzymianie zajmują drugie miejsce w lidze ze stratą sześciu punktów do liderującego Juventusu.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli zremisowało u siebie z Pescarą 1:1. Łukasz Skorupski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało na wyjeździe z Milanem 0:4. Thiago Cionek wszedł na boisko w 72. minucie meczu. Trzy minuty później reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio przegrało u siebie z Torino 2:3. Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce beniaminka włoskiej ekstraklasy.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała u siebie z Fiorentiną 2:2. Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty rozegrał 69 minut w barwach Sampdorii. W miejsce Polaka wszedł Ricardo Alvarez, który dwie minuty później strzelił gola.

Serie B:

Igor Łasicki (Carpi) – Carpi przegrało na wyjeździe z Avellino 0:1. Igor Łasicki cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – 90 minut Adriana Mierzejewskiego w meczu Bani Yas – Al Sharjah. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Po 22 kolejkach drużyna Polaka zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów.