SPEC Stal Łańcut o krok od wygranej z Karpatami Krosno. Marek Fundakowski uratował gościom punkt [ZDJĘCIA, RELACJA]

SPEC Stal Łańcut zremisowała u siebie z Karpatami Krosno 1:1.
SPEC Stal Łańcut zremisowała u siebie z Karpatami Krosno 1:1. Ł. Pado
SPEC Stal Łańcut zremisowała u siebie z Karpatami Krosno 1:1 w meczu 4 ligi podkarpackiej. Mecz, choć toczył się w trudnych warunkach, to obfitował w bramkowe sytuacje.

Goście chcieli zaskoczyć przeciwnika i od pierwszych sekund rzucili się do ataku, ale pod bramką Stali brakowało im już konkretów. Szybko zaczęli się odgryzać gospodarze i w taki sposób kibice, mimo zimna, z zaciekawieniem oglądali, to dzieje się na boisku. Po stronie gospodarzy groźne strzały oddali Kamil Mach i Konrad Buć, ale za każdym razem bramkarz Karpat był na posterunku. Z drugiej strony uderzał Karol Wajs, ale i jego próbę udaremnił golkiper.

W 21. minucie rzut wolny z narożnika pola karnego mieli gospodarze. Konrad Buć uderzył na bramkę, ale bramkarz Karpat odbił piłkę, której dopaść chciał Patryka Roga, ale został sfaulowany przez Mateusza Krawczyka i sędzia wskazał na „wapno”. Karnego na gola zamienił Buć. Wyrównać mógł Wiktor Majewski, ale znów błysnął bramkarz. W 34. minucie zakotłowało się pod bramką Karpat, lecz w ekipie z Łańcuta nie było egzekutora.

Blisko trzystu kibiców oglądało mecz 4 ligi podkarpackiej pomiędzy SPEC Stalą Łańcut, a Karpatami Krosno. To emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 1:1.SPEC Stal Łańcut o krok od wygranej z Karpatami Krosno [ZDJĘCIA, RELACJA]

Kibice na meczu 4 ligi podkarpackiej: SPEC Stal Łańcut - Kar...

W przerwie trener Dariusz Liana zmienił, aż trzech graczy. Karpaty zaczęły cisnąć na bramkę miejscowych coraz mocniej, a ci odgryzali się kontratakami. Gra się nico zaostrzyła i posypały się kartki. Stal miał kilka okazji, żeby podwyższyć na 2:0 i być może zakończyć ten mecz przedwcześnie, ale nie udało się. W 69. minucie po podaniu Oskara Majdy sam na sam z Mateuszem Krawczykiem wyszedł Dawid Bieniasz, ale minimalnie nie trafił w bramkę. Kolejna próba tego samego zawodnika, to strzał z dystansu, ale dobrze ustawiony był Krawczyk. W 78. minucie z kolei Majda zgrał piłkę do Patryka Roga, a ten z kilku metrów głową strzelił w poprzeczkę. W 87. minucie z kolei Buć strzałem z wolnego omal nie zaskoczył bramkarza Karpat, z dobitką jeszcze poszedł Róg, ale się spóźnił.

Choć Łańcut miał sporo sytuacji, to Karpaty przeważały w drugiej połowie, a ich trener wprowadzał świeżych graczy na plac gry. Napór w końcu przyniósł skutek. Przed polem karnym piłkę przejął Marek Fudakowski i strzałem z dystansu pokonał Słysza. Po golu goście jeszcze mocniej zaczęli napierać, a miejscowi wyczekiwali już tylko końcowego gwizdka. Goście mogli nawet ten mecz wygrać, ale jak przez większość meczu zawodziła ich skuteczność.

Kogo wyróżniliśmy na plus, a kogo na minus po minionej kolejce 4 ligi podkarpackiej? Sprawdźcie.

4 liga podkarpacka. Hop bęc 22. kolejki 4 ligi czyli plusy i...

SPEC Stal Łańcut – Karpaty Krosno 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Konrad Buć (21-karny), 1-1 Fundakowski (90).

Stal: Słysz - Cwynar, Noga, Bieniasz (86 Liszka), Dudek (90 Balawender), Mach, Skiba (75 Skała), Róg, Majda ŻK, Buć ŻK, Makowski ŻK. Trener Krzysztof Korab.

Karpaty: Krawczyk - Pelczar, Król ŻK (46 Sęp, 86 Baran), Majewski ŻK, Gierlasiński (46 Matofij), Gul ŻK, Stasz ŻK, Gawle, Jedryas (76 Frydrych ŻK), Wajs, Płonka (46 Fundakowski). Trener Dariusz Liana.

Sędziował: Arkadiusz Tomasiewicz.