Sparingi. Głogovia Głogów Małopolski pokonuje Stali II Rzeszów w trzecim meczu sparingowym

Karol Pieniążek
Głogovia pokonuje Stal II Rzeszów.
Głogovia pokonuje Stal II Rzeszów. facebook.com/ksjksjaroslaw/Dominik Budzowski
Głogovia do porażki i remisu dokłada zwycięstwo w w trzecim zimowym sparingu. Dla rezerw rzeszowskiej Stali była to druga porażka.

Drużyna z Głogowa Małopolskiego testowała w tym meczu czterech zawodników, z czego trzech pomocników i napastnika. “Stalowcy” w swoich szeregach mieli m.in. wystawionych na listę transferową Kacpra Sadłochę, Kacpra Piątka i Manolo.

Początek spotkania na dużej intensywności zaczęły obie drużyny, jednak konkretniejsza okazała się Głogovia, a piłkę do siatki rywali skierował Hubert Osuch po błędzie obrońcy. W kolejnych minutach Stal podkręcała tempo, a najdogodniejszą sytuację do zdobycia bramki miał jeden z najjaśniejszych punktów rzeszowian, Artur Gaża, lecz piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił obrońca gości. Głogovia jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie po golu testowanego napastnika.

Druga odsłona toczyła się głównie na środku boiska, aż do 65 minuty, kiedy to nieudaną pułapkę ofsajdową założyli gracze rzeszowian, a piłkę do pustej bramki skierował Staszczak.

Ostatni kwadrans należał jednak do ekipy “biało-niebieskich”, która zdobyła dwie bramki. Najpierw przytomnie po podaniu za plecy obrońców wybiegł Gaża, który minął bramkarza i dograł do Zborowskiego a ten skierował futbolówkę do pustej bramki. Drugi gol to popis Kacpra Sadłochy, który precyzyjnym strzałem po indywidualnej akcji pokonał Lipkę.

Stal Rzeszów - Głogovia Głogów Małopolski 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Osuch 7, 0:2 zaw. testowany 35, 0:3 Staszczak 65, 1:3 Zborowski 75, 2:3 Sadłocha 82.

Stal: Chrapusta – Soja, Augustyn, Dubiel, Kopytński, Koczera, Bartkowiak, Manolo, Zych, Nilipiński, Gaża. Trener: Karol Wójcik.

Rezerwowi: Barzyk, Protaziuk, Baj, Zborowski, Sadłocha, Piątek.

Głogovia: Lipka – Osuch, Domoń, Staszczyk, Łeń, zaw. testowany, zaw. testowany, Czop, zaw. testowany, G. Płonka, zaw. testowany. Trener: Kamil Kawa.

Rezerwowi: Cząba, T. Płonka, Kmiotek, Maćkowiak, Pilecki.