Skra zrewanżowała się Resovii

Marek Bluj
Georg Grozer, podobnie jak i jego koledzy, grał w Bełchatowie bardzo nierówno.
Georg Grozer, podobnie jak i jego koledzy, grał w Bełchatowie bardzo nierówno. Krzysztof Łokaj
Siatkarze Skry Bełchatów pokonali w czwartek w zaległym meczu PlusLigi Asseco Resovię 3:1 i umocnili się na pozycji lidera. Mistrz Polski zrewanżował się naszej drużynie za porażkę w pierwszej rundzie w Rzeszowie. Był to ostatni pojedynek pod ligową siatką w 2010 roku.

Kluczowym elementem w tym spotkaniu była zagrywka. Lepiej, mocniej, celniej serwowali zawodnicy Skry i pewnie sięgnęli po trzy punkty. Team z Bełchatowa przeważał również w innych elementach. Resovia wcale nie musiała zostawić wszystkich punktów mocniejszemu od siebie rywalowi.

- Przez pierwsze trzy sety toczyliśmy ze Skrą wyrównaną walkę. Mogliśmy zdobyć w Bełchatowie przynajmniej jeden punkt. Nide udało się, jesteśmy smutni - ubolewał Wojciech Grzyb, środkowy z Rzeszowa. - Musimy wyeliminować przestoje w naszej grze, kiedy tracimy po kilka punktów z rzędu.

W pierwszej odsłonie Skra uciekła resoviakom po udanych zagrywkach Mariusza Wlazłego i w końcówce postawiła na swoim. Goście zawalili sprawę w drugiej partii, zagrali trochę niefrasobliwie i zaprzepaścili wysoką przewagę. Nasz zespół po ataku Aleha Akhrema, który odczuwał trudy walki w środowym spotkaniu z Fartem, i bloku na Wlazłym prowadził 19:15. - Wyciągamy jeszcze tego seta! - nawoływał podczas przerwy Jacek Nawrocki, szkoleniowiec klubowych wicemistrzów świata. I jego podopieczni wykonali, przy pomocy... przeciwnika, który popełniał błędy, plan.

Trzecią odsłonę Resovia rozpoczęła źle, ale z czasem jej gra zaczęła nabierać rumieńców, zazębiać się. Rozegrał się Georg Grozer, który punktował z zagrywki i ataku, jego koledzy również równali w górę. Ekipa znad Wisłoka zwyciężyła w tej odsłonie i zrobiła sobie i kibicom nadzieję na korzystny wynik. Niestety, czwarty set upływał pod wyraźne dyktando gospodarzy. Resovia kończy rok na trzecim miejscu w tabeli.

Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:1 (25:20, 25:22, 16:25, 25:14)

Skra: Woicki (1), Novotny (9), Pliński (6), Kłos (7), Winiarski (15), Kurek (8), Zatorski (libero oraz Wlazły (13), Falasca (3), Antiga (3), Wnuk, Bąkiewicz (1). Trener Jacek Nawrocki.

Resovia: Baranowicz, Akhrem (11), Grzyb (4), Kosok (10), Cernić (12), Grozer (13), Ignaczak (libero) oraz Mika (2), Millar, Buszek (1). Trener Ljubo Travica.

Sędziowali: Marcin Herbik i Tomasz Janik (Warszawa). MVP: Michał Winiarski.