Skra przegrała złotego seta, ZAKSA pokonała Sisley 3:2!

mbluj
Resovia nie dała rady Sisleyowi, jak ogrywa się Włochów pokazała w środę wieczorerm ZAKSA. Krzysztof Łokaj
Skra Bełchatów, mistrz Polski i lider PlusLigi nie zagra w Final Four Ligi Mistrzów. Bełchatowianie przegrali rywalizację o awans w złotym secie z Zenitem Kazań. Doskonale spisała się ZAKSA Kędzierzyn - Koźle, która wygrała w Belluno z Sisleyem Treviso pierwszy finałowy mecz o Puchar CEV 3:2.

Po porażce 2:3 w pierwszym spotkaniu w Łodzi team z Bełchatowa, aby awansować do Final Four, musiał wygrać rewanż, by później w złotym secie szukać szansy na wyeliminowanie najlepszej rosyjskiej drużyny. Skra pokonał Zenit 3:1 (25:22, 17:25, 25:23, 25:19), ale w złotym secie 15:11 zwyciężyli gospodarze.

Bełchatowianie bardzo liczyli na finał, ba nawet na wygranie Ligi Mistrzów, odpadli, ale w konfrontacji z bardzo mocnym przeciwnikiem wstydu nie przynieśli. Pucharowe niepowodzenie Skra z pewnością postara się powetować sobie w lidze. 19 marca przyjedzie do Rzeszowa na mecz z Asseco Resovią (godz.14.45).

Nieoczekiwanie awans do Final Four Ligi Mistrzów wywalczył zespół Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie, którzy w PlusLidze walczą w play-out o utrzymanie się w krajowej elicie, w 100-procentach wykorzystali swoją szansę w Lidze Mistrzów. Po wygraniu u siebie pierwszego meczu z Noliko Maaseik 3:2, przegrali wprawdzie rewanż w Belgii 0:3 (12:25, 16:25, 23:25), ale po dramatycznej walce zwyciężyli w złotym secie 17:15 i cieszyli się z historycznego sukcesu - pojadą do włoskiego Bolzano na turniej finałowy.

Nie dała rady Resovia w półfinale, ale zrobiła to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wygrała pierwszy mecz finałowy Pucharu CEV z Sisleyem Treviso 3:2 i jest o krok od zdobycia tego trofeum. Sisley - ZAKSA 2:3 (25:17, 22:25, 25:18, 22:25, 11:15). Rewanż w Kędzierzynie 12 marca (godz.16.30).