Siatkówka | 2 liga kobiet i Podkarpacka 1 liga kobiet. San-Pajda II Jarosław z wygraną. Dużo emocji w Rzeszowie

kara
Krzysztof Kapica
W 2 lidze siatkarek drugi zespół MKS-u San-Pajdy Jarosław rozpoczął nowy rok od pewnej wygranej.

2 liga kobiet

Jarosławianki pokonały na wyjeździe zespół ze Starego Sącza. Gospodynie zagroziły ekipie z Podkarpacia tylko w pierwszym secie. Kolejne należały już do „Biszkoptów”. Dzięki wygranej San-Pajda Jarosław awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli. Do lidera - Tomasovii Tomaszów Lubelski traci teraz 8 punktów, mając o jeden rozegrany mecz więcej.

Poprad Stary Sącz - MKS SAN-Pajda II Jarosław 1:3 (25:20, 12:25, 23:25, 19:25)

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (20:25, 22:25, 22:25); SMS PZPS II Szczyrk - Jedynka Tarnów 3:0 (25:15, 25:18, 25:21); Maraton Krzeszowice - KSZO SMS Ostrowiec Św. 3:0 (25:21, 25:19, 25:22); Pogoń Proszowice - AZS UMCS Lublin 1:3 (19:25, 23:25, 25:23, 20:25). Pauza: Silesia Volley Mysłowice.

Podkarpacka 1 liga kobiet

Najwięcej emocji pojawiło się podczas pojedynku AZS-u UR Rzeszów z MOSiR-em Jasło. Spotkanie zakończyło się dopiero po pięciu zaciętych setach. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły jaślanki, plasujące się o jedną pozycję wyżej niż rzeszowski AZS.

WYNIKI: Marba Sędziszów Małopolski - MKS Łańcut 3:0 (25:21, 25:23, 25:12); AZS UR Rzeszów - MOSiR Jasło 2:3 (25:15, 25:15, 25:27, 20:25, 8:15); Lubcza Racławówka - Anilana Rakszawa 3:0 (25:12, 25:8, 25:7). Pauza: Feniks Radymno.