Siatkarki Bolesława Rzeszów wygrały w Proszowicach z Pogonią

Marcin Jastrzębski
Rzeszowianki po trudnym meczu schodziły z boiska zwycięskie przede wszystkim dzięki dobrzej grze w bloku. Krzysztof Kapica
Rzeszowianki pozwoliły na swobodną grę miejscowym w pierwszym secie, w którym Pogoń imponowała szybkim rozegraniem. Potem Pogoń została zatrzymana przez dużo agresywniejszą zagrywkę Bolesława.

Gra naszych dziewczyn zaczęła lepiej wyglądać w drugiej odsłonie, ale końcówkę lepiej nerwowo wytrzymały gospodynie.

- Następnie dziewczyny pokazały charakter i odgryzły się rywalkom odważniejszą zagrywką - tłumaczył Zbigniew Barszcz, trener Bolesława.

W trzeciej i czwartej odsłonie rzeszowskie licealistki zatrzymały dotąd dość skuteczne ataki Pogoni. Bolesław zaczął lepiej rozgrywać, a mocna zagrywka ułatwiła też zadanie dla naszego bloku.

W piątym secie mocno zmobilizowane miejscowe na siłę chciały przesadzić o wygranej, a rzeszowianki do końca pilnowały wypracowanej na początku tie-brek'a przewagi.

- Cieszą punkty i mądrość w grze moich podopiecznych. Zrobiły użytek z moich rad i po falstarcie nie przestraszyły się rywalek. Dzięki konsekwentnej grze odrobiły straty i wygrały - dodał Barszcz.

POGOŃ PROSZOWICE - BOLESŁAW V LO RZESZÓW 2:3 (25:14, 25:23, 22:25, 18:25, 12:15)
BOLESŁAW: Grzegorczyk, Szymańska, Kazała, Wilk, Świątek, Mazur, Filipowicz (libero) oraz Baran, Dorosz.