Siarka celowała w 3 punkty, a trafiła w... poprzeczkę

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki mieli duży niedosyt po meczu 5. kolejki.
Piłkarze Siarki mieli duży niedosyt po meczu 5. kolejki. Polska Press
W meczu 5. kolejki 2 ligi piłkarze Siarki Tarnobrzeg zremisowali na swoim boisku 0:0 z Rozwojem Katowice. Pechowy dzień miał Krzysztof Ropski, który strzelając na pusta bramkę wycelował w poprzeczkę

Podczas przedmeczowej rozgrzewki kontuzji doznał kapitan Siarkowców Konrad Stępień, z w jego miejsce do gry desygnowany został Jakub Księżniakiewicz i zagrał bardzo dobrze.

Pierwszy kwadrans był niemrawy z obu stron, a dwa błędy popełnili defensorzy tarnobrzeskiego zespołu. Dopiero w 33 minucie miejscowi zagrozili bramce rywali. Mateusz Broź posłał płaskie dośrodkowanie, ale Konrad Zaradny spóźnił się do piłki i szansa przepadła.

Jedynym strzał w pierwszej połowie w światło bramki gospodarze oddali w ostatniej minucie, kiedy to Grzegorz Witkowski wykonując rzut wolny posłał piłkę prosto w spokojnie stojącego bramkarza Rozwoju.

Pierwsza połowa była dramatycznie słaba i to z obu stron. Mimo, że aura sprzyjała szybkiej grze to zawodnicy Siarki oraz Rozwoju żałośnie snuli się po boisku. ten antyfutbol zdenerwowani kibice słusznie skwitowali gwizdami, wierząc, że po zmianie stron będą oglądać wreszcie grę w piłkę, a nie popisy nieudolności. Nic dziwnego, że trener Siarki Włodzimierz Gąsior dokonał w swoim zespole aż trzech zmian.

W 50 minucie było źle, ale bramkarz Siarki Karol Dybowski wygrał pojedynek sam na sam z Kamilem Łączkiem. Pięć minut później wprowadzony do gry Krzysztof Ropski z trzech metrów trafił w... bramkarza gości. Jeszcze większą plamę dał Ropski w 81 minucie kiedy to strzelał do pustej bramki i trafił w poprzeczkę. Kibice opuszczali stadion zawiedzeni.

Wczoraj swój wyjazdowy mecz ze Zniczem Pruszków rozegrała drużyna Stali Stalowa Wola. Spotkanie to zakończyło sie po oddaniu tego numeru gazy do druku. Wynik zamieszczamy na naszej stronie internetowej.

Siarka Tarnobrzeg - Rozwój Katowice 0:0

Siarka: Dybowski - Grzesik, Witasik, Kubowicz, Księżniakiewicz, Witkowski (46 Dawidowicz) - Czyżycki, Płatek, Zaradny (46 Ropski) Janeczko (46 Radulj) - Broź.

Rozwój: Soliński - Czekaj (46 Gałecki), Szeliga, Łaczek, Płonka - Jaroszek (89 Barwiński) Mońka, Paszek - Szołtys, Bętkowski, Tabiś (70 Marchewka).

Sędziował: Maciej Pelka z Piły. Żółte kartki: Dybowski, Grzesik, Kubowicz, Ropski, Janeczko - Łaczek, Płonka, Jaroszek. Widzów: 500.