Zdaj maturę z Nowinami! W poniedziałek startuje nasza akcja

  Zdaj maturę z Nowinami! W poniedziałek startuje nasza akcja

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Zdaj maturę z Nowinami! W poniedziałek startuje nasza akcja

  ©K.Łokaj

  W poniedziałek na naszym portalu opublikujemy testy maturalne z języka polskiego, film z poradami i quiz ze znajomości języka polskiego. Maturzysto, sprawdź swoją wiedzę!
  Zdaj maturę z Nowinami! W poniedziałek startuje nasza akcja

  ©K.Łokaj

  Próbne arkusze z języka polskiego na naszym portalu będą dostępne w poniedziałek 30 marca od godz. 9. Wskazówki, jak należało poradzić sobie z zadaniami, zamieścimy ok. godz. 18. Na stronie znajdziecie także film z radami od polonistki oraz quiz dotyczący znajomości języka polskiego.

  Sylwia Szuba-Cyran, po rozmowach ze swoimi uczniami i maturzystami z poprzednich lat, zwraca uwagę, żeby już od pierwszej klasy szkoły średniej solidnie robić notatki w trakcie omawiania lektur z gwiazdką.

  - Okazuje się, że tuż przed maturą, kiedy uczniowie powtarzają materiał, nie pamiętają treści lektur z pierwszej czy drugiej klasy. Szukają różnych streszczeń, które często mają błędy.

  Zachęca także do wykonywania dużej liczby ćwiczeń gramatycznych i językowych, co może zaprocentować na maturze, zwłaszcza przy czytaniu ze zrozumieniem.

  Maturzysto, w ciągu kolejnych dni sprawdzisz swoją wiedzę aż z ośmiu przedmiotów. Na portalu pojawią się arkusze, porady i quizy. Z nami egzamin będzie łatwiejszy!

  Polonistka namawia do czytania. Nie tylko lektur, ale i prasy, tekstów w internecie. Czegokolwiek.

  - Młodzież ma problemy ze streszczaniem, wyłapaniem sensu całego tekstu - zauważa.

  - Polecam też, by zajrzeć na stronę CKE, która umieściła dobrze wykonane filmiki z poradami. Można zobaczyć, jak wygląda matura ustna, jak napisać streszczenie, a także rozprawkę problemową.

  Znasz imię bohatera „Tanga” Sławomira Mrożka? Wiesz, kto powiedział: „Ja i ojczyzna to jedno. Nazywam się Miljion - bo za miliony kocham i cierpię katusze”? Pobaw się i rozwiąż quizy na naszym portalu. To także rodzaj powtórki do matury.

  We wtorek próbne arkusze maturalne z matematyki. Sprawdź swoją wiedzę przed majowym egzaminem!

  Autorką pytań z języka polskiego jest Sylwia Szuba-Cyran, polonistka I LO w Dębicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo