Matura 2017 z języka polskiego arkusz, pytania, odpowiedzi,...

  Matura 2017 z języka polskiego arkusz, pytania, odpowiedzi, porady

  beta

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Zdaj maturę z Nowinami. Wszystkich maturzystów zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy na kilka tygodni przed najważniejszym egzaminem w życiu. Przez kolejne dni będziemy publikować arkusze, odpowiedzi, filmy i quizy z ośmiu maturalnych przedmiotów. Dziś język polski. Autorką pytań jest Sylwia Szuba-Cyran, polonistka I LO w Dębicy.


  Sylwia Szuba-Cyran, po rozmowach ze swoimi uczniami i maturzystami z poprzednich lat, zwraca uwagę, żeby już od pierwszej klasy szkoły średniej solidnie robić notatki w trakcie omawiania lektur z gwiazdką. - Okazuje się, że tuż przed maturą, kiedy uczniowie powtarzają materiał, nie pamiętają treści lektur z pierwszej czy drugiej klasy. Szukają różnych streszczeń, które często mają błędy.

  Sonda

  Kiedy przed egzaminem rozpoczynasz naukę?


  Zachęca także do wykonywania dużej liczby ćwiczeń gramatycznych i językowych, co może zaprocentować na maturze, zwłaszcza przy czytaniu ze zrozumieniem. Polonistka namawia do czytania. Nie tylko lektur, ale i prasy, tekstów w internecie. Czegokolwiek.

  - Młodzież ma problemy ze streszczaniem, wyłapaniem sensu całego tekstu - zauważa.

  - Polecam też, by zajrzeć na stronę CKE, która umieściła dobrze wykonane filmiki z poradami. Można zobaczyć, jak wygląda matura ustna, jak napisać streszczenie, a także rozprawkę problemową.


  123rf
  Matura z języka polskiego. Szybka powtórka [PRZEJDŹ DO QUIZU]  Załączniki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo