Na WSPiA w Rzeszowie pokazali symulację napadu na konwój...

Na WSPiA w Rzeszowie pokazali symulację napadu na konwój więzienny z groźnym przestępcą

Beata Terczyńska

Nowiny

Nowiny

Na święcie, podczas którego nie zabrakło efektownych symulacji, pojawili się przedstawiciele ABW i Komendy Głównej Policji.
1/6
przejdź do galerii

Na święcie, podczas którego nie zabrakło efektownych symulacji, pojawili się przedstawiciele ABW i Komendy Głównej Policji. ©Bartosz Frydrych

WSPiA po raz 3. zorganizowała Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa. Wzięło w nim udział ponad 2 tysiące uczniów i studentów.
Podczas III Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Można było zobaczyć m.in. symulowany atak na konwój z niebezpiecznym przestępcą oraz symulowane zatrzymanie przemytnika. W programie znalazły się także pokazy pirotechniczne: detonacja ładunku wybuchowego, pokaz gaszenia płonącego tłuszczu, musztry paradnej, dawnego umundurowania policyjnego i prezentacje psów pracujących w różnych służbach mundurowych. Na parkingu w kampusie można było zobaczyć sprzęt KWP, m.in. robota pirotechnicznego. Specjalistyczne pojazdy pokazały: Państwowa Straż Pożarna, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Służba Celna, Służba Więzienna, WITD i Straż Miejska w Rzeszowie. Stoiska miała też m.in.: Straż Graniczna, Służba Celna, Żandarmeria Wojskowa, Inspekcja Transportu Drogowego, SOK i jednostka strzelecka Strzelec.

- Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa z roku na rok ma coraz szerszy zasięg - mówił prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA. - Dziś śmiało możemy powiedzieć, że impreza na stałe wpisała się w kalendarz istotnych wydarzeń edukacyjnych, promujących bezpieczeństwo nie tylko na Podkarpaciu, ale i w całej południowej Polsce.

W dwóch poprzednich edycjach uczestniczyło prawie 6 tys. osób. Teraz - ponad 2 tys. studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia i Małopolski oraz zaciekawionych imprezą rzeszowian.

Atrakcjami były też pokazy udzielania pierwszej pomocy, działania alkogogli, badania na wariografie, zajęcia na torze sprawnościowym, symulowane oględziny miejsca zdarzenia kryminalnego i pokaz technik obezwładniania. Nie zabrakło tradycyjnej wojskowej grochówki i konkursów z nagrodami.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

Wideo