Rzeszowski kolarz pierwszy w maratonie

Na super trudnej trasie Marcin Piecuch nie miał sobie równych.
Na super trudnej trasie Marcin Piecuch nie miał sobie równych. Archiwum
Marcin Piecuch (SZiK Resgraph AZS Politechnika Rzeszowska) zajął pierwsze miejsce w rozegranym w okolicach Pruchnika VI Maratonie Rowerowym "Cyklokarpaty.pl".

Piecuch wyprzedził Arkadiusza Krzesińskiego (Żbik Komańcza) i swego klubowego kolegę Arkadiusza Cygana. Trasa maratonu, pełna rozmokłych, błotnistych odcinków, liczyła 81 kilometrów. Na krótszym dystansie 54 km w swej kategorii zwyciężyła Joanna Maźnicka.

Od startu na czele uformowała się grupka 5 kolarzy. Na jednym z cięższych podjazdów grupka rozerwała się, Piecuch ruszył za mocno atakującym Krzesińskim, za nimi jechał Cygan i Łukasz Szumiec z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. W takich parach zawodnicy podążali do mety, ostatecznie Marcin z czasem 04:12:50 zajął pierwsze miejsce.

Impreza była ostatnim przetarciem rzeszowian przed udziałem w słynnym wyścigu etapowym - JEANTEX BIKE TRANSALP 2009. Zostało do niego tylko 10 dni. Rzeszowianie na ośmiu alpejskich trasach pokonają w sumie 664 km i 22 000 metrów w pionie.