Rzeszowianki rozpoczęły mistrzostwa od porażki

Ewelina Nycz
Przegraną 0:3 z Pałacem Bydgoszcz rozpoczęły zmagania w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek siatkarki MKS-u V LO Rzeszów.

Rzeszowianki postawiły się Pałacowi w pierwszym secie, którego wynik niemal do końca się ważył. Najgorszy był drugi set oddany przez nasze licealistki bez walki. Słaba gra w przyjęciu była zresztą główną przyczyną porażki. Nasze zawodniczki zebrały się w sobie w trzeciej partii, nawet przez większość seta prowadziły, ale w końcówce znów większą dojżałością wykazały się bydgoszczanki. Ostatecznie górą był Pałac wygrywając sety kolejno: 25:22, 25:13, 25:21.

Porażka ta mocno skomplikowała sytuację rzeszowskiego zespołu, który by awansować do półfinału będzie musiał wygrać dwa kolejne mecze ze Spartą Warszawa i UKS-em Krzanowice.

W drugim meczu tej grupy: UKS Krzanowice - Sparta Warszawa 1:3 (25:22, 19:25, 14:25, 19:25).

W grupie B rywalizują: Gedania Gdańsk, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Osiemnastka Szczecin i Legionovia Legionowo.