Rzemieślnik Pilzno pokonał Żurawiankę i jest liderem

Wacław Burzmiński
Rzemieślnik (czerwone spodenki) wywiózł z Żurawicy komplet punktów i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. DARIUSZ DELMANOWICZ
Na mokrym boisku, przy stale padającym deszczu i porywistym wietrze, znacznie lepiej radzili sobie przyjezdni. Przewyższali miejscowych przede wszystkim szybkością oraz organizacją gry, w czym główna zasługa środkowej linii.

Pierwszy strzał na bramkę został oddany dopiero w 24. minucie - Łukasz Bąk uderzył zza "szesnastki" dołem i piłka nieznacznie minęła słupek. Siedem minut później Kamil Mędrek zrewanżował się trafieniem w poprzeczkę.

- Jak się nie zdobywa gola, to się traci - skomentował dwie sytuacje z 35. i 36. min jeden z kibiców "Żurawki". Najpierw Krystian Biały podał do Grzegorza Gierczaka, zamiast strzelać na bramkę, a minutę potem Bartosz Zołotar ograł obrońców, piłka trafiła w poprzeczkę, a Jakub Szewczyk skierował ją z bliska do siatki. Tuż przed zejściem do szatni mocny strzał Rafała Leśniowskiego w pięknym stylu wybił Piotr Cisek.

W drugiej odsłonie przewaga "Rzemiosła" była jeszcze bardziej widoczna, potwierdzona dwoma trafieniami. Okazje do podwyższenia wyniku mieli jeszcze Szewczyk, Leśniowski i wprowadzony Kamil Nowak.

W ostatnich 10. minutach "Żurawka" zepchnęła gości do głębokiej obrony. Wykonała sześć rzutów rożnych, kilka wolnych, ale tylko raz znalazła drogę do celu. - Zagraliśmy lepiej, niż kilka dni temu w Jaśle, ale to nie jest już ta drużyna, którą mieliśmy w poprzednim sezonie - ubolewali kibice Żurawianki.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - RZEMIEŚLNIK PILZNO 1-3 (0-1)

0-1 Szewczyk (36-głową, po akcji Zołotara), 0-2 Zołotar (59-głową, po rzucie wolnym Leśniowskiego), 0-3 Szewczyk (88, podanie Łapy), 1-3 Gierczak (88, w zamieszaniu podbramkowym).

ŻURAWIANKA: Cisek - Banaś, M. Bąk, Klepacki (84. Duński), Gorczyca - Biały, Gręda, Ł. Bąk, Gałuszka (69. Adamek) - Pilawa, Gierczak.
RZEMIEŚLNIK: Wilczyński - Lesiak, R. Pydych, K. Pydych, W. Mędrek I - Zołotar, Leśniowski, Micek, K. Mędrek (75. Nowak) - Łapa, Szewczyk (87. W. Mędrek II).
SĘDZIOWALI Filip Kosak oraz Michał Czubat i Rafał Weber (Stalowa Wola). ŻÓŁTE KARTKI: Banaś, M. Bąk - Lesiak, W. Mędrek I. WIDZÓW 200.