Resovia przegrała w Elblągu. Nieźle było tylko w II połowie

Tomasz Szeliga
Kamil Walaszczyk zapomniał o niewykorzystanym karnym z derbów ze Stalą i w Elblągu trafił z "wapna" Paweł Bialic
- Zespół wymaga przebudowy. Część zawodników nie nadaje się do gry w tak wysokiej lidze. Brakuje im umiejętności, nie radzą sobie z presją - stwierdził po przegranym 1-2 meczu z Olimpią trener Resovii Wojciech Borecki.

Po zaskakującym 4-0 nad Wisłą w Płocku kibice Resovii zaczęli się zastanawiać czy to przypadek czy jednak narodziła się drużyna, która zacznie wreszcie grać na miarę oczekiwań. Dwa kolejne mecze z mocnymi rywalami Świtem i Olimpią dały odpowiedź na pytanie. Negatywną.

Opiekun "pasiaków" był wściekły. Jego drużyna miała w Elblągu atakować, tymczasem już po 4 minutach plan wziął w łeb. Po koszmarnej pomyłce Wiesława Kozubka i Tomasza Kaczora piłkę przejął Anton Kolosov i strzelił obok bezradnego Marcina Pietryki.

- Gol stracony w takich okolicznościach zawsze deprymuje, ale to nie powód, by spuszczać głowy i snuć się po boisku. Nie poznawałem niektórych zawodników. Dopiero męska rozmowa w szatni obudziła towarzystwo - relacjonuje Borecki.

Resovia w II połowie grała dużo lepiej. Wykorzystała karnego i miała prawie 20 minut na doprowadzenie do remisu. Dobrych albo bardzo dobrych okazji nie wykorzystali jednak Ogrodnik i Pavol Hustava, który nie trafił do bramki z 5 metrów.

- Szkoda. Z drugiej strony, remisami ligi nie zdobędziemy - skwitował opiekun gości.

OLIMPIA ELBLĄG - RESOVIA 2-1 (2-0)

1-0 Kolosov (4), 2-0 Matwijów (28), 2-1 Walaszczyk (73, z karnego)

OLIMPIA: Sobański - Żuraw, Sobieraj, Dremliuk, Byrski - Matwijów (84. Pietroń), Trela, Bułka (90. Liszko), Kołodziejski (90. Fedosov) - Jackiewicz (80. Lubenov), Kolosov.

RESOVIA: Pietryka - Podstolak (82. Fedan), Bogacz, Kozubek, Iwański - Kaczor (34. Ogrodnik), Nikanowycz, Dzierżęga (34. Mastej), Walaszczyk - Jakuszewski, Hajduk (65. Hustava).

SĘDZIOWAŁ Artur Aluszyk (Szczecin). ŻÓŁTE KARTKI: Dremliuk - Podstolak, Walaszczyk. WIDZÓW 800.