Ewa Wawro
od lewej Waldemar Zabielski, Kasia Gorczyca i Ryszard Fiega.
od lewej Waldemar Zabielski, Kasia Gorczyca i Ryszard Fiega. FOT. ARCHIWUM
26 kwietnia odbył się VIII Cracovia Maraton, którego triumfatorem był Kenijczyk Kipkorir Kilimo Julius.

Najlepszy z Polaków Robert Celiński zajął dopiero 8 miejsce . Waldemar Zabielski, pracownik ZTS Gamrat w Jaśle był 404 wsród najlepszych biegaczy świata

W tym roku w Cracovia Maraton udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Startowało około 2.600 zawodników, z czego z powodu upału maraton ukończyło 1.797 biegaczy .

Jasielki ,,Gamrat" reprezetował Waldek Zabielski, mieszkaniec Biecza, który pobiegł w granicach rekordu życiowego i ukończył maraton z czasem 3.35.40, co dało 404 miejsce w kategorii OPEN, wśród najlepszych biegaczy długodystansowych świata. Lepszy był Leszek Brzozowski z Gorlic, który uplasował się na 247 miejscu z czasem 3.23.50.

Nieco gorszy był Ryszard Fiega, również mieszkaniec Gorlic który z czasem 3.36.42 zajął 409 miejsce. Troszeczkę gorzej pobiegł Jacek Dybaś z Gorlic, który czasem 4.01.52 zajął 907 miejsce .

W tym samym dniu na Błoniach w Krakowie imprezą towarzyszącą był IV Mini Maraton pamięci Piotra Gładkiego, w którym uczestniczyło 662 osób. W tym biegu wystartowała mieszkanka Jasła Kasia Gorczyca, która ukończyła bieg z czasem 19 min. 30 sek. Kasia ukończyła już trzy półmaratony i przygotowuje się do ukończenia pełnego maratonu.