Regions Cup. Rewanż - Podkarpackie lepsze od lubelskiego. Teraz z małopolskim

Artur Bżdżoła
Bartłomiej Buczek z Karpat otworzył wynik meczu.
Bartłomiej Buczek z Karpat otworzył wynik meczu. archiwum
W poprzedniej edycji UEFA Regions Cup obie reprezentacje zmierzyły się również w pierwszej rundzie i wówczas górą był Lubelski ZPN. Tym razem jednak lepsza okazała się reprezentacja Podkarpacia, której kolejnym rywalem będą gracze z Małopolski.

Ekipa podkarpackich amatorów prowadzona przez trenerów Roberta Hapa i Jakuba Słomskiego wygrała 3-1 na stadionie Piasta w Tuczempach. W pierwszym meczu przed dwoma tygodniami w Poniatowej było 0-0.

Już pierwsza akcja przyniosła sytuację bramkową. Dobre podanie otrzymał Bartłomiej Buczek, znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości, który faulował napastnika Karpat. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany.

W 11. minucie z rzutu rożnego dogrywał Erwin Sobiech, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Majewski i ładnym strzałem wyrównał stan meczu. W 22. minucie było już 2-1 po bardzo ładnej, dwójkowej akcji zawodników JKS-u Jarosław - Bartłomieja Raby i Mateusza Staronia ten pierwszy precyzyjnym lobem umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron mecz się zaostrzył, obie drużyny nie odpuszczały. Dla Podkarpacia bliski podwyższenia wyniku był Buczek i Michał Wolański, lecz ich strzały z trudem obronił Zapał.

W 85. minucie dwukrotnie kapitalnie obronił Wojciech Daniel, najpierw strzał Majewskiego, następnie dobitkę Pawła Komara. Dwie minuty później losy meczu rozstrzygnął Jaromir Skiba wykorzystując błąd obrony.

PODKARPACKI ZPN - LUBELSKI ZPN 3-1 (2-1)

1-0 Buczek (3-karny, po faulu Zapała na Buczku), 1-1 Majewski (22-głową, dośrodkowanie z rożnego Sobiecha), 2-1 Raba (22, lob po dwójkowej akcji ze Staroniem), 3-1 Skiba (87, po błędzie obrony)

PODKARPACKIE: Daniel - Kardyś, Czopko, Skała, Broda - Raba (86. Ząbkiewicz), Wolański (69. Sedlaczek), Skiba, Staroń (69. Munia) - Buczek, Brocki (64. Wanat).

LUBELSKIE: Zapał - Mazurek, Boniaszczuk, Lewkowicz, Komar - Wołoszka, Jarzynka, Botwina (46. Jabłoński), Sobiech - Żurawski, Majewski.

SĘDZIOWALI Tomasz Kita oraz Mariusz Stolarz i Michał Mrzygłód (Brzesko). ŻÓŁTE KARTKI: Raba, Broda, Kardyś, Czopko - Jarzynka, Sobiech. WIDZÓW: 150.

W pierwszym meczu 0-0. Awans: Podkarpacki ZPN, który w makroregionalnym finale UEFA Regions Cup zagra z Małopolskim ZPN (dwa razy po 1-0 ograł Świętokrzyski ZPN). Mecze finałowe odbędą się 5 i 12 czerwca, najpierw w Małopolsce, rewanż na Podkarpaciu.