RawlPlug Sokół Łańcut i Miasto Szkła Krosno w finale mistrzostw województwa podkarpackiego

W przemyskiej hali POSiR odbyły się mecze półfinałowe XXII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w koszykówce mężczyzn. Niespodzianek nie zanotowano. Miasto Szkła Krosno pokonało 81:49 OPTeam Stolaro Resovię, a Rawlplug Sokół Łańcut ograł 101:61 Niedźwiadki Chemart Przemyśl-Basketball.

W przemyskiej hali POSiR odbyły się mecze półfinałowe XXII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w koszykówce mężczyzn.
Niespodzianek nie zanotowano. Miasto Szkła Krosno pokonało 81:49 OPTeam Stolaro Resovię, a Rawlplug Sokół Łańcut ograł 101:61 Niedźwiadki Chemart Przemyśl-Basketball.

W meczu nr 1 liczono po cichu na bardziej wyrównane starcie, ponieważ rzeszowianie pozyskali latem pięciu zawodników, mających także doświadczenie pierwszoligowe. „Szklany Team” podszedł jednak do gry z pełną koncentracją. W II kwarcie ekipa znad Wisłoka stanęła w ataku (5:21), a po 20 minutach przegrywała 20:47. Po przerwie Miasto Szkła kontrolowało wynik.

Ciekawiej, do czasu, było w meczu gospodarzy z RawlPlug Sokołem. Przemyślanie przez 20 minut pokazywali skuteczny, urozmaicony basket i gdyby nie „amerykańskie siły” beniaminka ekstraklasy, przewaga „Niedźwiadków” nie byłaby minimalna (35:34).

Po zmianie stron łańcucianie weszli na zdecydowanie wyższe obroty. Zaczęli szaleć pod atakowaną tablicą i szybko stało się jasne, że do sensacji nie dojdzie. Nasz jedynak w EBL po przerwie trafił aż 13 „trójek”. Warto dodać, że Lee Moore swoje 18 punktów zdobył próbami zza łuku, a Mateusz Szczypiński trafił w ten sposób 7 rzutów na 9 oddanych.

Wyniki: piątek
Miasto Szkła Krosno – OPTeam Stolaro Resovia 81:49 (26:15, 21:5, 20:11, 14:18)
Niedźwiadki Chemart Przemyśl-Basketball – Rawlplug Sokół Łańcut 61:101 (23:17, 12:17, 12:33, 14:34)

sobota,
15:45 o 3. miejsce
, Niedźwiadki Chemart - OPTeam Stolaro Resovia
18:00 o 1. miejsce, Rawlplug Sokół - Miasto Szkła

Punkty
RawlPlug Sokół
: Szczypiński 23, Spencer 18, Moore 18, Formella 11, Wrona 10, Thornton 9, Nowakowski 5, Chamielec 5, Jasiński 2, Balawender 0, Płowy 0. Trener Radosław Soja.

Miasto Szkła: Jankowski 13, Dubult 12, Harris 11, Traczyk 10, Dawdo 9, Heliński 9, Oczkowicz 7, Gomułka 4, Śpica 4, Zagórski 2, Łałak 0. Trener Roman Prawica.

OPTeam Stolaro Resovia: Czerwonka 13, Szpyrka 8, K. Kindlik 7, Mamcarczyk 6, Wątroba 6, Łódź-Śmigielski 4, Warszawski 3, Sowa 2, Krzywdziński 0, Argasiński 0, Dobrzański 0, Krupa 0. Trener Łukasz Lewkowicz.

Chemart Niedźwiadki: Majka 12, Bal 9, Kucharski 7, Skubiński 7, Kulikowski 6, Puchalski 6, Serwański 6 (2x3), Uberna 6, Chalicki 2, Majka 0, M. Kindlik 0, M. Barszczak 0. Trener Daniel Puchalski.