Rawlplug Sokół Łańcut górą w Krośnie podczas turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna

W weekend w Krośnie odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. W rywalizacji wzięły udział trzy drużyny: Miasto Szkła Krosno, Rawlplug Sokół Łańcut oraz AZS UMCS Start Lublin.

W pierwszym pojedynku spotkały się zespoły gospodarzy oraz AZS UMCS Startu Lublin. „Szklany Team” zgodnie z oczekiwaniami kibiców wygrał bardzo pewnie 101:67. Najskuteczniejszym graczem miejscowych był Janik, zdobywca 22 punktów. Wśród zawodników lubelskich najwięcej punktów zdobył natomiast Ciechociński (13), który jest bardzo dobrze znany krośnieńskiej publiczności, bo w przeszłości był zawodnikiem Miasta Szkła.

W sobotę lublinianie zagrali natomiast z drużyną Rawlplug Sokoła Łańcut. Tym razem mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, ale górą ponownie był team z Podkarpacia (sokoły wygrały 108:102). Dla podopiecznych trenera Dariusza Kaszowskiego najwięcej punktów rzucił Szczypiński 30, a w drużynie rywali tym razem najskuteczniejszy był Stopierzyński, zdobywca 29 punktów.

W niedzielnym finale zagrały więc zespoły z Krosna i Łańcuta. Nie był to łatwy mecz dla Sokoła, bo zespół Dariusza Kaszowskiego zagrał tylko w „6”. Mimo to do przerwy to właście łańcucianie prowadzili 43:36. Później jednak „Szklany Team” wziął się ostro za odrabianie wyniku i przed ostatnią kwartą było już tylko 62:61 dla Sokoła. Okazało się, że do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebna dogrywka, bo mecz zakończył się wynikiem 78:78. W niej górą okazał się Sokół, który wygrał 93:91.