Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Psychologia na Uniwersytecie Rzeszowskim okazała się niezwykle pożądana. O 1 miejsce stara się 8 kandydatów!

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Już niebawem sale wykładowe Uniwersytetu Rzeszowskiego zapełnią się studentami. Wśród nich będzie 50 osób, które studiować będą na nowym kierunku - psychologii
Już niebawem sale wykładowe Uniwersytetu Rzeszowskiego zapełnią się studentami. Wśród nich będzie 50 osób, które studiować będą na nowym kierunku - psychologii Krzysztof Kapica
W środę kandydaci na nowy kierunek psychologia na Uniwersytecie Rzeszowskim dowiedzą się, czy zostali przyjęci. Limit miejsc to 50. O jedno walczy 8 chętnych.

Pisaliśmy, że Uniwersytet Rzeszowski uzyskał pozwolenie od Ministerstwa Edukacji i Nauki na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku psychologia. Wniosek o jego uruchomienie uczelnia złożyła jeszcze 1 marca. Rekrutacja na nowy kierunek z limitem dla 50 osób była bardzo krótka. Trwała od 13 do 18 września.

- Zgłosiło się wielu chętnych. O 1 miejsce ubiega się 8 kandydatów - przedstawia Joanna Wilk z biura prasowego Uniwersytetu Rzeszowskiego. - W środę, 20 września, kandydaci poznają wyniki rekrutacji.

Uniwersytet Rzeszowski podjął decyzję o otwarciu psychologii z myślą o spełnieniu rosnącego zapotrzebowania społecznego i rynkowego.

- Psychologia to dziedzina nauki, która jest coraz bardziej ceniona i potrzebna w wielu obszarach życia, takich jak zdrowie, edukacja, biznes czy opieka społeczna - zwracają uwagę na uczelni.

Po ukończeniu drugiego roku student będzie mógł wybrać jedną z dwóch specjalności: psychologia w edukacji albo psychologia kliniczna i zdrowia. Pierwsza przygotowuje do podejmowania pracy w różnych placówkach edukacyjnych a druga daje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy z pacjentem (dzieckiem lub dorosłym) cierpiącym na zaburzenia psychiczne, neurologiczne, somatyczne lub znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego.

W trakcie studiów trzeba odbyć praktykę zawodową w wymiarze 720 godzin, a na specjalności „psychologia w edukacji” dodatkowo praktykę pedagogiczną w wymiarze 120 godz. Praktyki będą możliwe w poradniach zdrowia psychicznego, ośrodkach terapii uzależnień w szpitalach psychiatrycznych, ośrodkach opiekuńczo wychowawczych, szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych itp. Absolwenci nowego kierunku na UR mogą kontynuować naukę w Szkole Doktorskiej i na studiach podyplomowych.

Pisaliśmy, że w szkołach jest dziś ogromne zapotrzebowanie na psychologów.

- Znalezienie 1,5 tys. specjalistów nie jest łatwą sprawą. Na szczęście uczelnie w naszym regionie kształcą już psychologów i z roku na rok ta sytuacja będzie się poprawiać - mówił nam Stanisław Fundakowski, wicekurator oświaty w Rzeszowie.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24