Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W pierwszym po ponad roku ligowym meczu w Sanoku ekipa...

Przegrana Ciarko KH 58 Sanok [ZDJĘCIA, KIBICE]

W pierwszym po ponad roku ligowym meczu w Sanoku ekipa Ciarko KH 58 przegrała 4:6 z ekipą rutyniarzy z Humennego.

W składzie rywali znalazło się kilku znanych na polskich lodowiskach zawodników, jak Richard Sechny, Peter Bartos czy Zoltan Kubat, Dwaj ostatni kilka lat temu reprezentowali także barwy sanockiej ekipy, a „Zolo” zdobywał z nią nawet pierwszy złoty medal.

Goście już w pierwszej tercji pozbawili złudzeń licznych kibiców (na trybunach zameldowało się ok. 2500 fanów spragnionych hokeja) prowadząc 3:0. Gdy na początku II zdobyli gola na 0:4 zanosiło się na pogrom.

Dwa zaskakujące strzały Huberta Demkowicza po lodzie oraz uderzenie w okienko Marcina Białego i zrobiło się 3:4. Warto jednak dodać, że goście zmarnowali kilka doskonałych okazji, w tym karnego przy stanie 1:4. Kolejne dwa gole dla gości to hokejowy kryminał, bo sanoccy obrońcy zostawiali napastników ze Słowacji tuż przed swoją bramką.

Mimo porażki i aż sześciu puszczonych goli bardzo dobry mecz rozegrał Mateusz Skrabalak, któy obronił aż 47 uderzeń rywali.

Nasza ekipa mecz okupiła dwiema kontuzjami - Rafał Ćwikła ma skręconą kostkę, a Mateusz Wilusz podejrzenie skręcenia stawu kolanowego.

Po czteroletniej przerwie zagrał 30-letni wychowanek klubu Adrian Maciejko, który wystąpił w obronie. To były młodzieżowy reprezentant Polski. W latach 2005-2011 występował na lodowiskach PHL w barwach sanockiego klubu (163 mecze, 14 goli, 10 asyst), następne dwa sezony występował w pierwszoligowych Legii Warszawa i Polonii Bytom. Po sezonie 2012/13 zawiesił łyżwy na kołku.

Defensywę może w tym tygodniu wzmocnić także 24-letni Białorusin Aleh Fillipou. To były młodzieżowy reprezentant Białorusi. Ostatnie cztery sezony spędził w HK Lida. Na lodowiskach białoruskiej ekstraklasy rozegrał 114 spotkań (5 bramek, 16 asyst).

Ciarko KH 58 Sanok - MHK Humenné 4:6 (0:3, 3:2, 1:1)

Bramki
: Demkowicz 28 (asysty: Wilusz i Bielec) i 30 w przewadze (Kuryła i Mermer), Biały 34 (Witan i Kuryła), Filipek 48 (Mermer i Bielec) – Bartos 2 w przewadze (Klouda i Copak) i 15 (Klouda i Maury), Mach 20 (Copak i Korvin), Rencok 30 w przewadze (Ficko i Bural), Vasko 39 (Dancsak i Bural), Sechny 44 (Dancsak i Vasko).

Ciarko KH 58: Skrabalak - Olearczyk, Gulbinowicz; Ćwikła, Biały, Dobrzyński - Demkowicz, Kuryła; Mermer, Wilusz, Bielec – Maciejko; Michalski, Chmura, Haurus - Sokalski, Witan, Filipek. Trener: Marcin Ćwikła.

Sędziował Jurko. Kary: 10 – 6 minut. Strzały: 25 – 53. Widzów: 2500.

Opinie:
Marcin Ćwikła, trener Ciarko KH 58
Zawodnicy z Humennego to rutyniarze, którzy może już nie trenują tak jak kiedyś, ale techniki czy jazdy na łyżwach nie zapomnieli i pokazali to dziś na lodzie. My zaś mamy bardzo młodą drużynę, tacy gracze jak Filipek czy Sokalski nie mają nawet 18 lat. Na dodatek borykamy się wciąż z problemami w obronie, dziś mieliśmy tylko pięciu graczy defensywnych, z czego nominalnym obrońcą jest tylko Kamil Olearczyk. Było zbyt dużo strat, ale cały czas pracujemy. Mamy charakter, szansę dostali nasi chłopcy, którzy dopiero wchodzą w seniorski hokej i potrzebują czasu. Kibice są spragnieni hokeja, chcą na to patrzeć i wydaje się, może za dwa trzy lata ta drużyna będzie inna.

Mateusz Skrabalak, bramkarz Ciarko KH 58:
Po pierwszej tercji myślałem, że będzie trudniej. Udało się jednak to przetrwać, złapać wiatr w skrzydła. Dużo pomogli mi koledzy, którzy zablokowali mnóstwo strzałów. Trzeba pamiętać, że dla wielu z nas to pierwszy sezon po przerwie albo w ogóle w seniorskim hokeju. Trzeba przetrwać najgorsze chwile i będzie dobrze.

Pozostałe wyniki:
MHK Martin – HK 2016 Trebišov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
MHK 32 Liptovský Mikuláš B – HC Rebellion Gelnica 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
HKM Rimavská Sobota – HK Sabinov 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
HK Brezno – HK Bardejov 5:7 (1:5, 3:0, 1:2).

W następnym meczu - 30.09: MHK 32 Liptovský Mikuláš B (wyjazd).

Piast Gliwice zdobywcą Pucharu Polski w futsalu

Polacy dzielnie walczyli ze słowackimi gwiazdami NHL. Porażka w przedostatnim teście