Przedwyborcze rozgrywki między PiS a PO. Kto był lepszy?

Tomasz Jefimow
W Krośnie Prawo i Sprawiedliwość postanowiło wyzwać swoich konkurentów z Platformy Obywatelskiej do walki na parkiecie hali sportowo-widowiskowej. PO pojęła rękawicę.

Reprezentacje obu partii rozegrały mecze siatkówki i piłki nożnej. W siatkówkę grały panie a w halowym footballu rywalizowali mężczyźni.

Kobieca drużyna PiS zdecydowanie pokonała rywalki z PO. Rozegrano dwa sety, oba panie z PiS wygrały pewnie 20:6 i 20:9.

Porażkę siatkarek, PO zrekompensowała sobie wygrywając mecz piłki nożnej 4:2 (2:2). Niemałą zasługę w wygranej miał Marcin Włodarski, kandydat PO na radnego Krosna, na co dzień zawodnik III-ligowych Karpat Krosno.

To właśnie Włodarski już w 9 minucie wywalczył prowadzenie dla PO a trzy minuty później podał piłkę Ireneuszowi Kwiecińskiemu, który podwyższył wynik na 2:0. Kontaktową bramkę dla PiS zdobył w 17 minucie Sebastian Gruszka a wynik przed przerwą wyrównał Paweł Krzanowski. W drugiej połowie na listę strzelców w ekipie PO wpisali się Paweł Brej (25 minuta) i Marcin Włodarski (27 minuta).
- Składy opierały się na kandydatach startujących do organów samorządu terytorialnego różnych szczebli - mówi Piotr Lenik z komitetu wyborczego Platformy. - Zawodnicy to przede wszystkim kandydaci z list PO i PiS do rady miasta Krosna, ale również miejscowi kandydaci tych komitetów startujący w wyborach do rad gmin, rady powiatu krośnieńskiego i sejmiku wojewódzkiego.

W drużynie siatkarskiej PiS wystąpiły: Bogumiła Romanowska, J. Koza, Aleksandra Ciepiela, Z. Koza, Elżbieta Koza, Joanna Jaksan, Anita Rembiesa, Elżbieta Perlicka, A. Hejnar.

W drużynie siatkarskiej PO wystąpiły: Daria Balon, Małgorzata Szybiak, J. Gorczyca, U Bajgier, J. Frydrych, K. Włodarska.

W drużynie piłkarskiej PO wystąpili: Tomasz Dubis, Dariusz Jurczak, Marcin Włodarski, Piotr Czerwiński, Ireneusz Kwieciński, Ryszard Jaworski, Krzysztof Topolski, Daniel Szymkowiak, Paweł Brej, Dominik Pluczyński, Piotr Lenik, Janusz Czyż, Bogusław Błażejowski, Patryk Pluczyński

W drużynie piłkarskiej PiS wystąpili: Łukasz Kwolek, Wojciech Byczyński, Paweł Krzanowski, Grzegorz Gorczyca, Piotr Masłowski, Bogdan Józefowicz, Wojciech Żurkiewicz, Bogdan Misiak, Rafał Gożydowski, Marcin Józefowicz, Łukasz Wilk, Sebastian Gruszka, Wojciech Kolanko, Czesław Nowak, Łukasz Wilk, Adam Przybysz.