Porażka Handball Stali Mielec z Zagłębiem Lubin i kontuzja Miljana Ivanovicia

Cztery bramki dla Stali zdobył MAREK MONCZKA, to za mało
Cztery bramki dla Stali zdobył MAREK MONCZKA, to za mało Mat. Prasowe Zagłębia Lubin
Pechowo rozpoczęli sezon szczypiorniści Handball Stali Mielec. Nie dość, że przegrali w Lubinie z Zagłębiem, to jeszcze w pierwszej akcji stracili swojego czołowego bombardiera Miljana Ivanovicia. Na razie nie wiadomo jak poważny jest to uraz.

Patrząc na wyniki sparingów, to faworytem tego spotkania byli gospodarz, ale w poprzednim sezonie, to mielczanie dwukrotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Tym razem szczęście nie dopisało Stali, która po raz pierwszy zagrała pod wodzą trenera Rafała Glińskiego w ligowym meczu. Niestety już w pierwszej akcji ofensywnej drużyny z Podkarpacia doszło do kontuzji. Czołowy strzelec mieleckiej ekipy Miljan Ivanović zdołał trafić do siatki rywali, ale przy lądowaniu upadł tak niefortunnie, że uszkodził sobie stopę. Przez dłuższą chwilę nie podnosił się z parkietu, był opatrywany przez fizjoterapeutę i boisko opuszczał, ale przy pomocy kolegów z drużyny.

Mielczanie nie załamali się tym faktem. Debiutanckie bramki dla Stali zdobywał m.in. Dzmitry Smolikau, a gdy do siatki trafił w 15. minucie Rafał Krupa, było już 8:5 dla gości. Trener Jarosław Hipner poprosił o czas. Wskazówki od trenera okazały się bezcenne. Gospodarze błyskawicznie zaczęli odrabiać straty, a gdy po bramkach Marcela Sroczyka objęli prowadzenie, o przerwę poprosił Rafał Gliński. Tu efekt nie był tak udany jak u miejscowych, choć kolejne rzuty karne bronił bramkarz Stali. Serię bramek rywali przerwał w końcu Antonio Pribanic z koła. „Czeczeńcy” poderwali się w końcówce i na przerwę schodzili z minimalną stratą. Niestety pecha mieli też lubinianie. Bo tuż przed przerwą z powodu kontuzji na noszach boisko opuszczał Mateusz Kupiec.

Po zmianie stron wynik szybko się wyrównał, ale zaraz potem gospodarze znów odskoczyli. Zawodnicy obu zespołów nie przebierali w środkach i kolejną ofiarą ostrej gry był Tomasz Pietruszko, trafiony w szyję przez jednego z graczy z Mielca. Stal do końca już nie była w stanie dogonić rywali, choć kilka razy była tego bliska.

Zagłębie Lubin - Handball Stal Mielec 25:23 (13:12)

Zagłębie: Bartosik, Byczek - Stankiewicz 2, Moryń 4, Gębala 2, Sroczyk 3, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos, Bogacz 5, Kupiec, Drozdalski, Adamski, Iskra, Bekisz 4, Chychykalo 4. Trener Jarosław Hipner.

Stal: Dekarz, Procho - Wilk 1, Monczka 4, Sobut 1, Ruhnke, Nowak, Pribanić 3, Graczyk, Valyntsau 4, Smolikau 3, Chodara 1, Adamczuk, Petrović 2, Ivanović 1, Krupa 3. Trener Rafał Gliński.

POZOSTAŁE WYNIKI: Gwardia Opole - Chrobry Głogów 27:32, Sandra Spa Pogoń Szczecin - Łomża Vive Kielce 20:34, Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Torus Wybrzeże Gdańsk 26:23, Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 31:26. Mecze Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz i Azoty Puławy - Grupa Azoty Unia Tarnów w środę.