Polski Hokej Liga. Ciarko STS Sanok przegrał z mistrzami Polski po wyrównanym boju

Tomasz Sowa
JKH GKS Jastrzębie zrewanżował się Ciarko STS Sanok za ostatnią porażkę, ale mecz był bardzo wyrównany.

W pierwszej tercji z każdego pojedynku zwycięsko wychodzili bramkarze choć trzeba też zauważyć, że sytuacji nie było za wiele. Niemoc strzelecka obu zespołów chwilę trwała, bo początek drugiej tercji też nie przyniósł żadnego gola. Pierwszy skapitulował ostatecznie bramkarz sanoczan Patrik Spěšný - jastrzębianie wykorzystali moment, w którym grali w przewadze i Urbanowicz pokonał golkipera Ciarko STS-u. Gdy wydawało się, że mecz ułoży się już dla gospodarzy, to cios wyprowadzili goście - Kielera pokonał Bukowski, który wykorzystał podanie Hämäläinena. Miejscowi zdołali się jednak "odgryźć" i pięć minut po trafieni sanoczan Razgals wyprowadził gospodarzy ponownie na prowadzenie, którego tym razem zespół z Jastrzębie nie oddał już do końca.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 2:1

Tercje: 0:0, 1:0, 1:1.

Bramki: 1:0 Urbanowicz 36-w przewadze (asysty: Kalns, Bryk), 1:1 Bukowski 46 - (Hämäläinen, Mocarski), 2:1 Razgals 51-w przewadze (Ševčenko, Ševčenko).

Jastrzębie: Kieler - Bryk, Górny, Urbanowicz, Paś, Bondaruk - Kamienieu, Ševčenko, Ševčenko, Pavlovs, Razgals - Bahalejsza, Horzelski, Kasperlík, Ł. Nalewajka, Kalns - Gimiński, R. Nalewajka, Płachetka.

Sanok: Spěšný - Piippo, Jekunen, Henttonen, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Wróbel, Sawicki, Tamminen, Mokszancew - Rąpała, Mocarski, Wilusz, Filipek - Biłas, Florczak, Bielec, Bar, Biały. Trener Miika Elmo.

Kary: 14-12. Strzały: 34-23.