Wypadek pendolino w Schodni pod Ozimkiem. Pociąg zderzył się...

  Wypadek pendolino w Schodni pod Ozimkiem. Pociąg zderzył się z ciężarówką

  Artur Janowski

  , Grzegorz Marcjasz, sz (gazetawrocławska.pl)

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Do osiemnastu wzrosła liczba poszkodowanych w wyniku zderzenia pociągu Pendolino z ciężarówką na przejeździe w Schodni pod Ozimkiem. Siedem osób jest w stanie ciężkim.
  Zderzenie pendolino z ciężarówką pod Ozimkiem.
  1/48
  przejdź do galerii

  Zderzenie pendolino z ciężarówką pod Ozimkiem. ©Tomasz Wróbel (O)

  Do zderzenia doszło po godzinie 15 na przejeździe bez rogatek, ale z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Pociąg jechał z Wrocławia do Warszawy.

  Pociąg wjechał w ciężarówkę, która stała na przejeździe kolejowym. Na naczepie przewoziła samochód ciężarowy. W momencie uderzenia, kierowca przebywał już poza pojazdem, a tir został dosłownie rozerwany na pół.

  Jak informuje kolej, w Pendolino znajdowało się około 250 osób. Zorganizowano dla nich zastępczą komunikację autobusową. 250 pasażerów pociągu zabrało sześć autobusów

  Jak nas poinformował kpt. Łukasz Olejnik, rzecznik PSP Opole, poszkodowanych zostało 18 osób. Z tego siedem jest w stanie ciężkim. Dwie z nich do szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a pięć zostało odwiezionych karetkami. Pozostałych 11 poszkodowanych nie odniosło poważniejszych obrażeń, do szpitala pojechali autobusem. Na miejscu jest 13 jednostek straży pożarnej oraz policja.

  Do jutra (8 kwietnia) do godziny 11.00, pod nr tel. 77 45 24 715 pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego będą udzielać informacji na temat aktualnego miejsca pobytu poszkodowanych w wypadku. Pod tym numerem nie będą jednak udzielane informacje o stanie zdrowia danej osoby - informuje rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

  Jak informuje PKP PLK na trasie Fosowskie – Opole Główne dla pociągów regionalnych funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa. Dziś obejmie ona 10 pociągów.

  Na okolicznych stacjach i przystankach wygłaszane są komunikaty na temat zmian w organizacji ruchu.

  Komisja ustali szczegółowe okoliczności zdarzenia i wyjaśni obecność samochodu na przejeździe. Wstępnie PLK informują, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Według policji na drodze prowadzącej do przejazdu ustawiony jest znak zakazujący wjazdu samochodom ciężarowym.

  1 »

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo