Francja: Zamieszki i pożar w obozie dla uchodźców w...

  Francja: Zamieszki i pożar w obozie dla uchodźców w Grande-Synthe [ZDJĘCIA] [VIDEO]

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Francja: Zamieszki i pożar w obozie dla uchodźców w Grande-Synthe [ZDJĘCIA] [VIDEO]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©EAST NEWS / AFP PHOTO / PHILIPPE HUGUEN

  Francuski obóz dla uchodźców w Grande-Synthe we Francji, w którym przebywało nawet 1 500 imigrantów, został doszczętnie zniszczony podczas pożaru. Ogień wybuchł podczas zamieszek pomiędzy Afgańczykami a Kurdami.
  - Nic nie zostało, tylko kupka popiołu - powiedział Michel Lalande, prefekt francuskiego departamentu Nord, w którym - niedaleko Dunkierki - leży Grande-Synthe. BBC podaje, że w pożarze, który szybko rozprzestrzenił się na kilkaset drewnianych domków, rannych zostało co najmniej 10 osób. Resztę mieszkańców obozu, których było aż 1,5 tys., ewakuowano. - Kiedy oni wrócą, nie będą mogli tu dalej mieszkać - dodał Lalande.


  Zamieszki i pożar w obozie w Grande-Synthe  Źródło: RUPTLY/x-news


  Do pożaru doszło podczas zamieszek w obozie w poniedziałek. Walka rozgorzała między Kurdami a Afgańczykami, potem ludzie starli się z policją. Francuskie media piszą, że w ruch poszły noże, a zaatakowano nimi również funkcjonariuszy. To nie pierwsze groźne starcie w obozie w Grande-Synthe, który planowano zlikwidować właśnie z powodu powtarzających się aktów przemocy. Agencja AFP podaje, że w marcu 5 osób zostało rannych w walce, a w listopadzie mężczyzna został ugodzony nożem.

  Do obozu w Grande-Synthe, który powstał rok temu, przenoszono ludzi z tzw. Dżungli w Calais. To olbrzymie dzikie obozowisko we Francji, położone ok. 40 km od Grande-Synthe, jest od listopada likwidowane. Z powodu likwidacji obozu w Calais, liczba mieszkańców obozu niedaleko Dunkierki systematycznie rosła.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo