Polska Hokej Liga. Inauguracyjna porażka Ciarko STS Sanok [ZDJĘCIA]

GKS Tychy wygrał w Sanoku
GKS Tychy wygrał w Sanoku Tomasz Sowa
Przed meczem Ciarko STS Sanok zdawał sobie sprawę z faktu, iż na „dzień dobry” ma bardzo trudnego rywala i o wygraną może być ciężko.

Zaczęło się rzeczywiście dosyć nerwowo i wydaje się, że sporo właśnie namieszał gospodarzom nieudany początek spotkania, bo GKS zdobył gola już w 4. minucie meczu choć trzeba też dodać, że przyjezdni mieli trochę szczęścia, bo krążek po rykoszecie wpadł do sanockiej bramki (strzelcem okazał się Dupu).

W drugiej odsłonie meczu tyszanie ponownie zdołali pokonać bramkarza sanoczan (tym razem do siatki trafił Marzec), a licznik miejscowych wciąż był na „0”.

Wprawdzie gra podopiecznych trenera Marka Ziętary poprawiała się z każdą minutą, to jednak brakowało najważniejszego czyli bramek

Ostatecznie sanoczanie musieli pogodzić się z faktem, iż nie uda im się wygrać inauguracyjnego spotkania w Arenie Sanok. Przed kolejnym spotkaniem zespół z Sanoka musi na pewno popracować nad skutecznością, bo oddał tyle samo strzałów co GKS Tychy, ale jednak nie udało mu się zdobyć żadnego gola, a niestety bez tego ciężko myśleć o wygranych meczach.

POZOSTAŁE WYNIKI: Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:3 (k); KH Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim 6:4; Tauron Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:5.

Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 0:2

Bramki: 0:1 Dupu 4 (asysta: Smirnow, Fieofanow), 0:2 Marzec 29 (Cichy, Mroczkowski).

Ciarko STS: Spěšný - Jekunen, Piippo; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski - Marva, Pavúk, Sawicki, Tamminen, Hiltunen - Olearczyk, Rąpała; Witan, Mocarski, Strzyżowski - Biłas, Florczak; Biały, Wilusz, Bielec. Trener: Marek Ziętara.

Kary: 6-10. Strzały: 25-25.

Widzów: 2500.