Polska Hokej Liga. Ciarko STS Sanok wyraźnie przegrał z zespołem KH Energa Toruń

Ciarko STS przegrał wyraźnie z KH Energą Toruń
Ciarko STS przegrał wyraźnie z KH Energą Toruń Tomasz Sowa
To nie był dobry mecz dla Ciarko STS Sanok - hokeiści z Podkarpacia wyraźnie przegrali z KH Energą Toruń.

Goście zaczęli bardzo dobrze, bo już w 2. minucie objęli prowadzenie, a niedługo potem dorzucili jeszcze dwa gole. Miejscowi odpowiedzieli tylko golem Hämäläinena. Pierwsza tercja zakończyła się porażką Ciarko STS 1:3, a na dodatek w przerwie zasłabł trener gospodarzy Marek Ziętara, którego natychmiastowo przetransportowano do szpitala.

Drugą odsłonę wbrew niespodziewanym kłopotom lepiej zaczęli sanoczanie, bo kontaktowego gola zdobył Filipek. To jednak były tylko dobre złego początki, bo torunianie po dobrej pierwszej tercji nie zamierzali wypuścić wygranej z rąk. Wprawdzie miejscowi jeszcze próbowali utrzymać kontakt, ale na trzecim golu licznik się zatrzymał, a goście strzelali dalej.
Ostatecznie licznik ekipy z Torunia zatrzymał się na 10 golach.

AKTUALIZACJA 22.10

Przyczyną zasłabnięcia trenera Marka Ziętary był nagły spadek ciśnienia, ale na szczęście obecnie jego stan określany jest już jako dobry.

Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 3:10

Tercje: 1:3, 1:2, 1:5.

Bramki: 0:1 Szabanow 2 (asysty: Arrak, Rodionow), 0:2 Szabanow 11, 0:3 Szabanow 12 (Arrak), 1:3 Hämäläinen 13 (Henttonen, Rąpała), 2:3 Filipek 26 (Strzyżowski), 2:4 Korczocha 33 (Syty), 2:5 Kalinowski 38 (Kalinowski, Rodionow), 3:5 Henttonen 43 (Tamminen), 3:6 Korczocha 48-w przewadze (Szabanow), 3:7 Limma 50-w przewadze (Szkodienko), 3:8 Huhdanpää 52-w przewadze (Limma), 3:9 Arrak 56 (Szabanow), 3:10 Schafer 57 (Kalinowski).

Ciarko: Spěšný (od 56:27 Świderski) – Rąpała, Biłas; Henttonen, Hämäläinen, Biały – Marva, Olearczyk; Sawicki, Tamminen, Bukowski – Florczak, Pavúk; Filipek, Mocarski, Strzyżowski oraz Łyko, Wilusz, Bar. Trener Marek Ziętara.

KH Energa: Mölder (42:32-44:09 Studziński) – Kozłow, Szkrabow; M. Kalinowski, K. Kalinowski, Kogut – Szkodienko, Rodionow; Szabanow, Arrak, Huhdanpää – Jaworski, Zieliński; Limma, Syty, Karczocha - Schafer, Wenker; Olszewski, Rożkow, Zając. Trener Jussi Tupamäki.

Kary: 29 (w tym 5+20 dla Radosława Sawickiego za kłucie kijem) - 4.

POZOSTAŁE WYNIKI:
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:2; Tauron Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 1:6; GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:2.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?